Technika

Stiahnite si hry zadarmo - plné verzie na PC a PlayStation

Bezplatné hry sú hlavne na PC. Platí to aj pre konzoly?

Hry na PC sú veľmi obľúbené na stiahnutie, inštaláciu a hranie zadarmo. Hry na konzolách, ako je PlayStation 4, Xbox a ďalšie, nie sú tak populárne na sťahovanie, pretože je naozaj ťažké obísť ochranu konzoly a v podstate sa priemernému milovníkovi hier oplatí dokonca aj čas, aby si hru kúpil a hral ju úplne legálne.

V prípade PC hier to však tak nie je a vďaka flexibilite, s akou sa dajú súbory inštalovať na PC, sa drvivá väčšina pirátskych hier nachádza aj na PC alebo na starších konzolách, ako napríklad PlayStation 1 a 2, kde v podstate stačilo mať očipovanú (niekoľko stoviek stojacu) konzolu a CD/DVD napaľovačku.

V podstate môžete sťahovať hry cez torrenty alebo z úložísk ako Uložto.sk a ďalších, ale je to skôr otázka sily zvyku.

HRY ZADARMO TU

Sťahovanie hier zadarmo na PC – oplatí sa to vôbec?

Stiahnuť si hru, vyskúšať ju a potom si ju legálne kúpiť je v zásade v poriadku a dokonca väčšina pirátskych skupín v podstate chce, aby si ľudia, ktorí si hru stiahnu a páči sa im, nakoniec hru kúpili a podporili tak vývojárov, ktorí do hry vložili obrovské množstvo peňazí a často desiatky či dokonca stovky tisíc hodín času.

Súhlasíme s tým a vyskúšanie pirátskej kópie v podstate ako dema sa zdá byť prinajmenšom morálne v poriadku. Koniec koncov, aj zlé hry môžu byť veľmi drahé a utratiť viac ako tisícku za hru, ktorá nás nebaví, je len problém a strata peňazí.

Na druhej strane, nájdenie hry, jej stiahnutie, inštalácia a správne nastavenie tiež zaberie čas. Aj keď všetko prebehne hladko a hra obsahuje všetko potrebné a nie je to falošný súbor. Aj keď na to v praxi neminieme peniaze, bude to stáť nejaký čas.

Prevzaté hry nemusia fungovať v počítači

Ďalším problémom je, že tieto hry sú zvyčajne v nejakej staršej verzii. Vývojári neustále vydávajú záplaty a opravy svojich hier, aby fungovali perfektne a neobsahovali chyby. Je teda celkom možné, že si stiahnete staršiu verziu hry, ktorá bude obsahovať chyby, nebude sa dať hrať alebo nebude obsahovať niektoré funkcie.

Mnohé staršie hry je ťažké spustiť aj na novších operačných systémoch, na čo slúžia dodatočné záplaty a opravy, ktoré však nemožno nainštalovať do stiahnutej hry.

Ďalším problémom je, že hra pre viacerých hráčov nefunguje v prípade stiahnutých hier. Ak teda chcete hrať hru s ostatnými hráčmi, sťahovanie nebude tou správnou cestou.

Kódování

Kto vlastne zdieľa a vytvára bezplatné počítačové hry?

Treba tiež zdôrazniť, že na to, aby hra fungovala zadarmo bez zakúpenia, je potrebné zasiahnuť do kódu a možno vytvoriť aj špeciálnu časť kódu. Nejde teda o automatické kopírovanie obrazovky ako pri filmoch, ktoré zvládne takmer každý, ale vyžaduje si to hlboké znalosti programovania a hľadania chýb v kóde.

Preto je sťahovanie hier oveľa rizikovejšie ako sťahovanie filmov, televíznych programov alebo hudby vo formáte mp3. Pretože so súbormi vždy manipuloval veľmi skúsený programátor, a preto je rizikovejšie, že do súborov mohol pridať škodlivý kód, ktorý môže spôsobiť naozaj veľké škody a môže dokonca poškodiť váš počítač alebo ukradnúť vaše osobné údaje a dokonca aj heslá.

Pri sťahovaní hier si preto dávajte veľký pozor na to, čo sťahujete a čo skutočne inštalujete. V takom prípade je povinné používať antivírusový softvér.

Potom je úplne bezpečné kupovať hry poctivo a hrať ich úplne legálne. Platformy ako Steam a ďalšie umožňujú veľmi jednoduchý nákup a môžete hrať v priebehu niekoľkých minút. V zľavových akciách sa hry zlacňujú o desiatky percent a aj pôvodne drahé kúsky sú nakoniec naozaj lacné, ak si chcete zaobstarať počítačovú hru.

HRY ZADARMO TU

Podobné články

Back to top button