Technika

Top 5 stránok na sledovanie filmov online zadarmo 2024

Sledujete filmy online zadarmo? Pozrite si najlepšie možnosti

Ak ste fanúšikom filmov, ako v podstate každý, možno máte problém s tým, kde si v súčasnosti filmy pozrieť. Samozrejme, existujú služby ako Netflix, ktoré ponúkajú množstvo filmov a televíznych relácií, ale ich ponuka je vždy jednoducho obmedzená tým, čo Netflix licencuje a čo všetko môže na svojej platforme ponúknuť. V praxi teda síce nájdete veľký výber všetkého, ale je to trochu nevýhoda, keď hľadáte konkrétny film alebo seriál, keď je väčšia pravdepodobnosť, že ho nenájdete.

Potom sú tu ďalšie služby ako Disney+ alebo HBO Max, ktoré síce rozširujú ponuku alebo dokonca priamo ponúkajú filmy, ktoré bežia v kinách, ale prinášajú iné problémy. Okrem iného potom musíte platiť za viacero služieb naraz, čo sa len predražuje. Ak by išlo len o tri služby, možno by sa to dalo tolerovať, ale v praxi je rôznych streamovacích služieb mnohonásobne viac.

Bohužiaľ, tieto služby súperia o exkluzívny obsah

Kým sa neobjaví riešenie ako Spotify alebo Apple Music, ktoré ponúkajú naozaj všetko z hudobného priemyslu v jednej službe, sú niekedy pre filmového a seriálového diváka nevyhnutné služby, ktoré ponúkajú streamovanie filmov a seriálov zadarmo, ale neoficiálne.

Keďže však všetky oficiálne streamovacie služby ponúkajú aj množstvo vlastného exkluzívneho obsahu, ktorý sa nikde inde neponúka, je potom na divákovi, aby buď zaplatil za všetky služby, alebo si našiel službu, hoci bezplatnú a povedzme v šedej zóne legálnosti, ktorá ponúka naozaj všetko. Bohužiaľ, nie je veľa iných možností.

Pozrime sa, aké sú tieto bezplatné streamy a ktoré sa oplatí vyskúšať, aj keď samozrejme platí, že ak by existovala nejaká legálna služba, ktorá by ponúkala rovnaké pohodlie, teda hlavne dostupnosť a obrovský rozsah, stopercentne by sme uprednostnili tú.

Poradie služieb, ktoré nájdete nižšie, nemusí nevyhnutne odrážať to, čo hľadáte. Niektoré služby ponúkajú fantastickú ponuku dabovaných filmov, iné zas pôvodné znenie s titulkami. Niektoré z nich sú skvelé na používanie a takmer bez reklám. Každá z týchto služieb má niečo do seba, preto je najlepšie prečítať si podrobnejšie recenzie alebo ich samozrejme vyskúšať, keď zistíte, ktorá vám vyhovuje najviac.

1) Kukaj.to – fantastický výber filmov a televíznych programov s dabingom a titulkami

Na sledovanie filmov v CZ, SK alebo v pôvodnom jazyku je Kukaj.to skvelý. Ponuka je naozaj fantastická a už len pohľad na domovskú stránku, kde si vyberiete, či chcete sledovať film alebo seriál, vám ukáže, koľko toho na tejto stránke nájdete.

Viacero jazykových verzií nájdete nielen pri najväčších hitoch, ale aj pri starších filmoch, čo je jednoducho skvelé. Dizajn celého portálu Kukaj.to je tiež na vysokej úrovni a pôsobí moderne a prehľadne, takže sa v ňom zorientujete takmer okamžite.

Veľmi sa nám páči aj použiteľnosť samotnej stránky. Je tu málo reklám a na spustenie videí môžete zapnúť AdBlock. Tu a tam sa objaví reklama, čo je celkom normálne, ale celkovo je v tomto ohľade skvelá.

Azda jedinou menšou výčitkou je vyhľadávanie a našepkávač, ktorý zobrazuje poradie filmov dosť zvláštne (a pravdepodobne podľa dátumu pridania filmu, čo je pre divákov vlastne nepodstatné). Hľadaný film nájdete, ale bolo by lepšie, keby bolo poradie založené na relevantnosti alebo obľúbenosti, alebo dokonca abecedne, a nie čudne nečitateľné, ako je to teraz. Je to len drobná pripomienka, ale pre samotné pohodlie je funkčné vyhľadávanie dosť dôležité.

Recenziu Kukaj.to nájdete tu

2) Bombuj.si – skvelá ponuka filmov s dabingom a CZ/SK titulkami

Bombuj.si je klasikou medzi webovými stránkami, ktoré ponúkajú filmy a seriály na sledovanie zadarmo. A to z dobrého dôvodu. Ponuka je skvelá, a čo je asi najlepšie, filmy a seriály majú štandardný výber medzi CZ dabingom, SK dabingom alebo pôvodným znením s SK alebo CZ titulkami. Každý si teda nájde niečo pre seba.

Samozrejme, tento výber nie je dostupný pre všetky filmy a seriály, ale aspoň pri väčších hitoch, ktoré sú dabované, je možné vybrať si verziu, ktorá vám vyhovuje.

Vroku 2019 čelila Bombuj aj obrovskému výpadku obsahu spôsobenému žalobou proti zahraničným serverom, ktoré ponúkali videá na zdieľanie. Spoločnosť Bombuj však s výpadkom bojovala veľmi statočne a obsah sa podarilo obnoviť, vďaka čomu je to určite jedna z najlepších služieb

Pravdepodobne jedinou menšou chybou je pomerne vysoký počet reklám, ktoré sa otvárajú pred spustením videa, keď nemôžete mať zapnutý blokátor reklám, napríklad AdBlock. Okrem toho sa však na Bombuj.si nie je na čo sťažovať a právom patrí medzi najobľúbenejšie stránky tohto druhu v našej krajine.

Recenziu Bombuj.si nájdete tu

3) Sledujserialy.io a Sledujfilmy.io – skvelá ponuka všetkých žánrov

Sledujfilmy.io a Sledujserialy.io sme zaradili do jednej kategórie, pretože už podľa vzhľadu stránok je jasné, že prevádzkovateľ je rovnaký, len rozdelil filmy a seriály na 2 stránky. Takže to, čo platí pre jedného, platí aj pre druhého.

Na prvý pohľad je vidieť, že prevádzkovatelia sa o stránku naozaj starajú a pridávajú na ňu najnovšie hity aj obrovské množstvo filmov, ktoré možno ani nepoznáte, ale možno si ich raz budete chcieť pozrieť. Výber je naozaj fantastický, a ak si chcete pozrieť prakticky akýkoľvek film, nájdete ho na Sledujfilmy.io.

Veľkou nevýhodou je však pre tých, ktorí radi sledujú filmy v pôvodnom znení s titulkami. Bohužiaľ, Sledujfilmy.io tu príliš nežiari a v podstate všetky filmy, ktoré sú dabované, sú dostupné len s dabingom. Ak sledujete len dabované verzie, nebude vám to vadiť, ale ak chcete zásadne originál, pravdepodobne tu veľa nedostanete.

Recenziu Sledujserialy.io nájdete tu Recenziu Sledujfilmy.io nájdete tu

4) Najfilmy ponúka novinky a nemainstreamové kúsky

Najfilmy (ktoré nájdete na adrese filmy.najserialy.io) sú dosť zvláštnou stránkou. Je obľúbený najmä u fanúšikov napríklad anime, ale chýbajú mu skutočne mainstreamové filmy. Otázkou je, či prevádzkovatelia nechcú čeliť zatvoreniu svojich stránok, a preto ponúkajú obsah, ktorý je povedzme mimo dosahu veľkých štúdií, alebo aké iné dôvody majú pre absenciu napríklad filmov Marvel.

Tak či onak, Najfilmy si môžete obľúbiť, aj keď sú vo svojej ponuke dosť netradičné. Najseriály sú skvelé kvôli množstvu anime alebo dokonca obsahu českých seriálov.

Recenziu Najfilmy nájdete tu

5) Filmplanet.to – Prakticky bez reklám, ale filmy len s dabingom

Ďalšia stránka, ktorá ponúka skvelú zbierku filmov, ale bohužiaľ len s dabingom. Je to škoda, pretože inak je Filmplanet.to super stránka, ktorá ponúka naozaj peknú zbierku na prehľadnom mieste.

Je možné mať zapnutý AdBlock a je to jedna z najpríjemnejších stránok na sledovanie filmov, ale ak chcete len pôvodnú verziu, máte bohužiaľ smolu.

Ďalšou drobnou chybou je absencia šepkaného vyhľadávania, takže musíte najprv niečo vyhľadať a až potom si vybrať z výsledkov v porovnaní s inými stránkami, ktoré ponúkajú výsledky po zadaní čohokoľvek do vyhľadávača. Je to maličkosť a v praxi je to 1 kliknutie navyše, ale našepkávač je jednoducho pohodlnejší spôsob vyhľadávania.

Recenziu Filmplanet.to nájdete tu

Kde sa nachádza Freefilm.to alebo iné služby?

FreeFilm.to bola kedysi jedna z najlepších, ak nie najlepšia, podobne zameraná služba. V novembri 2021 však bohužiaľ prestala fungovať, pretože bola priamo proti nej podaná žaloba. O tom, prečo FreeFilm.to prestal fungovať, sme podrobnejšie písali tu.

Aj iné služby niekedy jednoducho ukončia svoju činnosť z rôznych dôvodov. Niekedy sa niektorí obsah vzdajú, iní sa nechcú dostať do problémov, pretože jednoducho pôsobia na dosť šedom trhu, kde je každému jasné, že sa pohybujú prinajlepšom na hrane zákona.

Podobné články

Back to top button