Technika

Prehrávač filmov - najlepšie programy na sledovanie videí

Prehrávanie filmov a televíznych relácií na najlepších videoprehrávačoch

Stiahnete si film alebo seriál a chcete ho pohodlne sledovať. Existuje však niekoľko možností, ktoré môžete použiť, a štandardný prehrávač videa priamo v systéme Windows je dosť neohrabaný a veľmi zastaraný, takže sa musíte pozrieť inde a s najväčšou pravdepodobnosťou si vybrať, stiahnuť a nainštalovať iný lepší prehrávač, ktorý vám vyhovuje.

Je tu niekoľko kvalitných hráčov, ale všetci by mali spĺňať aspoň túto podmienku:

  • Dokážu prehrávať staršie aj moderné formáty videa
  • Ich používanie je jednoduché a prehľadné, ideálne aj pomocou klávesnice
  • Jednoduché načítanie titulkov a v prípade potreby ich opätovné načasovanie
  • Nezaťažujú počítač a ľahko sa inštalujú
  • Úplne v angličtine, takže vždy viete, na čo klikáte
  • V ideálnom prípade sú bezplatné a neobsahujú reklamu ani vás neotravujú tým, že vás vyzývajú, aby ste si kúpili lepšiu verziu

Poďme sa pozrieť na niektoré naozaj kvalitné prehrávače, s ktorými jednoducho nemôžete urobiť chybu a ktoré toto všetko a ešte viac dokážu. Ak používate iný prehrávač, ktorý by sa tiež hodil do nášho zoznamu a s ktorým ste spokojní, dajte nám vedieť v komentároch nižšie a my ho určite pridáme, aby aj ostatní milovníci filmov a seriálov mohli využiť tento prehrávač

Media Player Classic – ľahký a moderný prehrávač filmov a seriálov

Media Player Classic (MPC-HC) je mimoriadne ľahký, ale úplne spoľahlivý prehrávač. Ovládanie je úplne intuitívne, na klávesnici môžete posúvať čas videa a hlasitosť a prehrávať všetky klasické formáty videa. Nastavenia vám umožnia prispôsobiť okno presne podľa vašich predstáv, ale v podstate nemusíte robiť nič – všetko vyzerá skvele hneď po inštalácii. Titulky môžete tiež ľubovoľne zväčšovať alebo zmenšovať. Titulky sa dajú načítať aj pretiahnutím súboru s titulkami priamo do okna aplikácie Media Player Classic.

Nastavenia sú veľmi robustné a môžete v nich zmeniť takmer čokoľvek, ale to tiež znamená, že je tu pomerne veľa položiek. Našťastie v zásade nie je čo meniť a je celkom príjemné oboznámiť sa s klávesovými skratkami.

Program je mimoriadne výkonný a spustíte ho aj na naozaj starých počítačoch, ktoré majú pokojne aj 20 rokov.

Vývoj programu bol, žiaľ, v roku 2017 ukončený, ale MPC si stále môžete stiahnuť a voľne používať. Je možné, že vývoj bude časom pokračovať. Dnes je to však stále jeden z najlepších prehrávačov videa, ktorý je ideálny pre nové aj staré počítače a na ktorom môžete spustiť prakticky akýkoľvek formát videa, ktorý existuje alebo existoval.

Media Player Classic – stiahnite si ho z oficiálnej stránky TU

Media Player Classic obrázek

Prehrávač médií VLC – najobľúbenejší prehrávač videí, filmov a televíznych programov

Prehrávač médií VLC je pravdepodobne najviac sťahovaným prehrávačom videa na svete. Všetky operačné systémy sú aspoň trochu podporované, takže si ich môžete stiahnuť pre platformy ako Windows, Linux Mac OS X, ale aj pre smartfóny s iOS (t. j. iPhone a iPad) a Android. V praxi teda môžete video prehrať takmer kdekoľvek.

Podpora formátov je rovnako úžasná. V prehrávači VLC Media Player môžete pohodlne prehrávať takmer všetko, stiahnuté videá, disky DVD, videá z fotoaparátov alebo iných zariadení a takmer všetko, čo pripomína video. To všetko je úplne bez reklám.

Ovládanie je veľmi jednoduché, môžete pohodlne načítať titulky a prispôsobiť všetko, ak chcete niečo zmeniť. Program je samozrejme kompletne v češtine. Prehrávač médií VLC je z dobrého dôvodu najobľúbenejší a určite ho odporúčame.

Prehrávač médií VLC – stiahnite si ho z oficiálnej webovej stránky tu

VLC media player

BSPlayer – automatické stiahnutie titulkov k filmu alebo televíznemu programu

BSPlayer môže na jednej strane vyzerať trochu zvláštne, ale je to len zvyk. Po chvíli používania sa vám to už nezdá zvláštne. Môžete si tiež stiahnuť rôzne skiny, aby prehrávač vyzeral podľa vašich predstáv. Môžete si ju stiahnuť aj pre telefóny so systémom Android.

Čo môžete naozaj oceniť, je automatické sťahovanie titulkov. To sa hodí, keď si stiahnete verziu filmu alebo seriálu a nie ste práve zbehlí vo vyhľadávaní titulkov pre túto verziu, aby sa hodili k danému času. Pri sťahovaní videí v pôvodnej verzii sa táto funkcia môže naozaj hodiť a ušetriť čas.

BSPlayer je síce tiež zadarmo, ale rôzne špeciálne funkcie sú už len v platenej verzii.

Hoci BS.player má určite svoje pozitíva, stále dávame prednosť MPC-HP, ale aj VLC media player o niečo viac kvôli intuitívnejšiemu ovládaniu a koniec koncov krajšiemu rozhraniu a tomu, že sú naozaj úplne zadarmo.

BSPlayer – stiahnite si z oficiálnej webovej stránky tu

BSPlayer obrázek

Filmy a televízne programy – prehrávač videa vo Windows 10

Hoci je Windows Media Player skutočne použiteľný len na prehrávanie hudby, na prehrávanie videí je v podstate nepoužiteľný… Naopak, aplikácia Filmy a televízne programy, ktorú nájdete automaticky predinštalovanú v systémoch Windows 10, je už na prehrávanie filmov oveľa použiteľnejšia.

Občas sa môžu vyskytnúť náhodné titulky, ktoré sa nestihnú zobraziť, ale opäť môžete video pripnúť na okraj obrazovky a sledovať minimalizovanú verziu, ktorá sa zobrazí nad všetkými ostatnými oknami.

Hoci nejde o nejakú vyložene skvelú aplikáciu, ktorú by ste museli používať, a je len pre Windows 10, niektoré funkcie sa môžu hodiť a nemusíte ani nič inštalovať.

Filmy a TV pořady

Podobné články

Back to top button