Technika

Ulozto SK - filmy, seriály, hudba a pesničky v mp3 zadarmo 2024

Čo je Ulozto SK? Najlepšie služba pre sťahovanie a zdieľanie

Ulozto.sk (funguje aj Uloz.to, Ulozto.cz nebo Ulozto.pl) je najznámejší služba pre zdieľanie, sťahovanie aj nahrávanie súborov. Obrovsky je to služba populárna vďaka tomu, že toto všetko je možné úplne zadarmo aj bez akejkoľvek registrácie. Proste prídete na stránky, nájdete si súbor a okamžite sťahujete zadarmo, bez registrácie a ihneď. Keď niečo zháňate, ľahko to nájdete a okamžite stiahnete. Proste pohodová a príjemná služba bez otravovania sa s registráciami. Čokoľvek hľadáte, to na Uložto nájdete a zadarmo aj bez registrácie stiahnete.

SŤAHUJ Z ULOŽTO ZADARMO TU

Je jasné, že služba nefunguje len zadarmo, ale ponúka aj platené výhody. Medzi tieto výhody patrí možnosť sťahovania neobmedzenou rýchlosťou a tiež koľko súborov naraz chcete. V opačnom prípade, teda u sťahovanie zadarmo, je rýchlosť sťahovania obmedzená na približne 250 kB/s (teda v praxi stiahnete film za niekoľko desiatok minút) a je možné sťahovať len 1 súbor v jeden čas.

Ako na Uložto funguje sťahovanie neobmedzenou rýchlosťou pomocou kreditov

Kredity na Uložto fungujú len, keď ich sami chcete použiť. Fungujú tak, že si ich kúpite, koľko chcete a koľko vám vyhovuje (čím viac naraz, tým lacnejšie je potom každý kredit). Potom keď sťahujete ľubovoľný súbor, tak vyberiete, či chcete stiahnuť zdarma alebo rýchlo. Ak vyberiete možnosť rýchleho sťahovania, strhnú sa vám kredity podľa veľkosti súboru, a súbor sa okamžite začne sťahovať čo najrýchlejšie je to možné, teda typicky maximálnou rýchlosťou vášho internetového pripojenia.

Keď máte kredity a chcete stiahnuť zdarma s obmedzeniami, stále vám samozrejme táto možnosť zostáva a o žiadne kredity neprídete. Je to teda čisto na vás a vždy využijete tú možnosť, ktorá vám vyhovuje. Sťahujete rýchlo, keď sa ponáhľate alebo sa chcete na niečo pozerať čo najskôr, a pomaly, keď naopak neponáhľate a pokojne počkáte minúty alebo desiatky minút.

Aby ste si mohli kredity kúpiť, je potrebné sa zaregistrovať. To je úplne zadarmo a len si vyberiete prezývku, zvolíte heslo a zadáte email. To je celé a váš účet je vytvorený a ihneď si môžete kredity kúpiť.

Ako zakúpiť kredity a sťahovať na Uložto neobmedzenou rýchlosťou

Po registrácii stačí kliknúť v ľavom hornom rohu na „Kúpiť kredit,“ prípadne priamo na úvodnej stránke Uložto kliknite na „Chcem maximálnu rýchlosť,“ pozri zvýraznená poľa na obrázku:

Ulozto SK - maximálná rychlosť

Potom si len vyberiete platobnú metódu, teda spravidla platbu kartou, bankovým prevodom alebo cez SMS, a koľko kreditov chcete.

Môžete vybrať tiež zaplatení kryptomena, ale tiež kúpiť darčekový kupón, keď chcete kredit na Ulozto SK niekomu darovať.

Po zaplatení vám bude pripočítaný kredit k vášmu účtu a môžete okamžite sťahovať neobmedzenou rýchlosťou bez akýchkoľvek obmedzení.

Ako kúpiť kredity kartou alebo bankovým prevodom – cenník

Platba kartou je najpohodlnejšie a najlepší spôsob, ako kúpiť kredity. Pripísané budú okamžite a zaplatíte úplne rovnako, ako čokoľvek iné na internete. Je len potrebné, aby ste vašu kartu mohli používať pre platby na internete. Ak to nejde, zvyčajne stačí zavolať do banky a po telefóne túto možnosť sprístupniť.

Ak tak môžete, rozhodne platbu kartou odporúčame. Tu cena kreditov pri platbe kartou:

Cena kreditov Uložto pri platbe kartou alebo bankovým prevodom
DataCena
340 000 MB38,99 €
150 000 MB19,49 €
70 000 MB9,99 €
40 000 MB5,99 €
25 000 MB3,99 €

Ako kúpiť kredity bankovým prevodom

Kredity môžete zakúpiť aj bankovým prevodom. Využiť môžete okamžitého prevodu, kedy kredity dostanete pripísané ihneď, alebo klasický prevod, kedy je ale potrebné počkať, až platba dôjde. Keď to ide, využite tak okamžitého prevodu. Cena kreditov je rovnaká, ako pri platbe kartou, pozrite sa teda do tabuľky vyššie.

Ako kúpiť kredity mobilom cez SMS a cenník

Kredity môžete dobiť tiež mobilom. Ide o veľmi pohodlnú možnosť, ale je potrebné povedať, že aj o niečo drahšie.

Platba cez SMS – vyberiete si kredity a zašlite SMS v tvare, ktorý sa vám objaví. Po odoslaní SMS vám budú pripočítané kredity. Tu je cena kreditov pri platbe SMS:

Cena kreditov Uložto pri platbe pomocou SMS
DataCena
70 000 MB20 €
33 000 MB10 €
25 000 MB8 €
15 000 MB6 €
10 000 MB4 €
4 000 MB2 €

Kredity na Uložto neslúži len ku sťahovanie, ale aj na prehrávanie online

Ak nie ste fanúšikmi sťahovanie, tak je tu Ulozto_cz priamo pre vás, pretože sa na všetko pozriete aj online. Vďaka kreditom si totiž videá všetkého druhu môžete rovno pustiť a nemusíte nič sťahovať. Stačí len vyhľadať a na náhľadu videa kliknúť na tlačidlo Play, viď obrázok nižšie. Strhnú sa vám kredity, ako by ste súbor stiahli, ale môžete sa pozerať ihneď aj bez sťahovania. Ďalej si môžete súbor aj stiahnuť neobmedzenou rýchlosťou zadarmo ďalších 24 hodín.

Možno si hovoríte, prečo sledovať videá online a platiť za to kredity, ale jedno také prehratie videa stojí v prepočte jednotky korún, film sa obvykle vojde do 0,2 EUR. Keď sa takto pozriete každý deň na 1 film, tak je to za mesiac zhruba 6 EUR. To je lacnejšie, než mesačné predplatné série online streamovacích služieb.

Preto aj táto možnosť na Ulozto SK rozhodne dáva zmysel a ide o úplne pohodovú variantu, ako sledovať filmy a seriály okamžite online, bez reklám a bez nutnosti sťahovania. To sa hodí, keď po zhliadnutí filmu rovnako súbor typicky zmažete. Takto ho ani nemusíte sťahovať.

Ulozto SK - ukážka

Ulozto sk ponúka prakticky všetky filmy a seriály s dabingom aj v originálnom znení

Na Ulozto nahrávajú všetky súbory sami užívatelia. Vďaka tomu, že ide o český web, tak aj vlastne všetky súbory sú nejakým spôsobom počeštené. Filmy a seriály tak sú rovno s dabingom, či tento dabing existuje, alebo si môžete všetko sťahovať v originálnom znení.

Súborov sú na Uložto desiatky miliónov, takže naozaj masívne zbierka všetkých možných sérií, ktoré vás len napadnú.

Ulozto mp3 – sťahovanie pesničiek i celých albumov

Ak hľadáte k stiahnutiu pesničky v mp3 alebo celé albumy, je Ulozto sk tiež správnym miestom. Po vyhľadaní si môžete prekliknúť na záložku Audio a tým si vyfiltrujete všetky súbory pesničiek alebo zvukových záznamov. Vyhľadávanie potom bude prehľadnejšie. Ak potom hľadáte celé albumy, prekliknite na záložku Archívy, kde sú zase zložky alebo skomprimované súbory, ktoré bude potrebné rozbaliť.

Znovu platí, že prakticky akákoľvek aspoň minimálne známa pesnička, tak jej na Uložto zoženiete v mp3. To isté platí o celých albumoch a interpretoch.

Pesničky sú ideálne na stiahnutie zadarmo. Majú zvyčajne len pár megabajtov, takže aj stiahnutie zadarmo trvá len pár sekúnd alebo desiatok sekúnd. U albumov je potom stiahnutie trošku dlhšia, ale zase je pravda, že sa na nich zvyčajne neponáhľa, takže aj tam je sťahovanie zadarmo úplne pohodové.

SŤAHUJ MP3 Z ULOŽTO ZADARMO TU

Čo hry, e-knihy, dokumenty alebo softvér? To všetko nájdete a ešte oveľa viac

Na Ulozto.sk ide nahrávať ľubovoľné súbory, ktoré sú potom skontrolované antivírusovým programom. Preto čo vás napadne, to v praxi nájdete. Knihy, pesničky v mp3 alebo inštalačné súbory softvéru sú k dispozícii. Pokiaľ ide ale o súbory, ktoré je potrebné spustiť a nainštalovať, teda inštalácia softvéru a hier, tak odporúčame obozretnosť.

Súbory sú síce kontrolované, ale kreativita ľudí nepozná medze, takže vždy buďte opatrní a pokiaľ je to možné, tak tieto súbory sťahujte z oficiálnych zdrojov, aby všetko bolo naozaj čo najbezpečnejšie. Predsa len musieť obnovovať systém a odvirovávat počítač je jedna z najhorších vecí, ktorá sa môže stať, takž opatrnosť na internete je vždy zásadný.

Ulozto.sk je aj skvelá služba pre zdieľanie a zálohovanie

Ako bolo povedané, na Uložto nahrávajú súbory užívatelia. To ale tiež znamená, že môžete sami nahrávať a zdieľať súbory, ktoré chcete. Keď chcete niečo stiahnuť, tak využijete vyhľadávače, ktorý vám vypíše zoznam súborov k stiahnutiu. Pri nahrávaní súborov si ale sami môžete vybrať, či sa budú zobrazovať ostatným používateľom, alebo či sú čisto vaše súkromné, prípadne či ich chcete zdieľať napríklad len s vybranými užívateľmi cez odkaz, prípadne či je k stiahnutiu potreba hesla, ktoré si nastavíte.

Pri nahrávaní súborov sa odporúčame na Ulozto zaregistrovať, pretože je to zadarmo a nahraté súbory si môžete pohodlne triediť a organizovať a na jednom mieste meniť ich nastavenia. Keď registrovaní nie ste, tak dostanete odkaz, ktorý je len váš a cez ktorý potom môžete súborom meniť nastavenia, ale tento odkaz potom musíte niekde skladovať, čo je otrava.

Nahrávať môžete ľubovoľné množstvo súborov a potom si ich triediť alebo nastaviť podľa seba. To sa hodí ako pre zálohy, tak napríklad keď niekomu chcete niečo poslať, ale súbor sa nezmestí do emailu. Nahráte ho na Uložto a pošlite iba odkaz na stiahnutie zadarmo. Potom súbor zase pokojne zmažete.

Táto služba je super, pretože je úplne zadarmo a pravdu sa hodí. Od čoho však odrádzame, je nahrávanie citlivých súborov. Rodinné fotografie, dokumenty s osobnými údajmi, zmluvy, lekárske záznamy a podobné veci na Ulozto jednoducho nepatrí a nenahrávajte ich ani pri označenie súborov ako Súkromné.

Hoci pri tomto označení by sa nemalo so súbormi manipulovať a ani Uložto s nimi nebude nič robiť, tak je vždy dobrá prax tieto súbory chrániť ako oko v hlave a všeobecne je nikdy nikam na internet neposielať, pokiaľ nejde o naozaj čisto vaše súkromné úložisko.

ZDIEĽAJTE SÚBORY S PRIATEĽMI ZADARMO

Aplikácia Uložto – keď nestačí webový prehliadač

Uložto možno plne využívať priamo v internetovom prehliadači a stačí len navštíviť stránku a začať nahrávať alebo sťahovať. To isté platí pre použitie na mobile alebo tabletu, kedy nie je potrebné sťahovať aplikácie, ale plne postačí prehliadač.

Ak však chcete Uložto využívať aj cez aplikácie a webový prehliadač nestačí, môžete si stiahnuť aplikácie a downloadermi Uloz to pre mobily s Androidom aj iOS (teda iPhony a iPady), ale aj pre Synology NAS, Windows, Mac OS aj Linux. Aplikácia nájdete na webe Ulozto, stačí len dole na stránke zvoliť „Ulož.to aplikácie“ a zvoliť si, ktorú potrebujete.

Appky Ulozto SK

Prevádzkovateľ Uložto a kontakt

Prevádzkovateľom služby je spoločnosť Uloz.to cloud a.s.., IČ: 04172159, se sídlem Mezibranská 1579/4, 110 00 Praha 1, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 20720. Tieto informácie nájdete priamo na webe medzi podmienkami použitia. Ak sa tieto informácie zmenili, nájdete ich vždy aktuálne tam.

Ide teda o českú spoločnosť. To je skvelé vďaka tomu, že nejde o nejaké anonymné podnikania z nejakej banánovej republiky, ale profesionálne vedená spoločnosť, u ktorej sa môžete domáhať svojich práv a ktorá musí dodržiavať české právo.

Pretože Uložto pomerne často riešilo rôzne súdne spory, ale stále funguje v zásade bez akýchkoľvek obmedzení, tak si môžete byť prakticky istí, že táto služba nezmizne. Je tu s nami od roku 2007, čo už naozaj niečo znamená.

Ulozto.sk
  • Celkové hodnotenie
4.9

Celkové hodnotenie Ulozto.sk

Skvelá služba pre nahrávanie, zdieľanie, sťahovanie aj zálohovanie úplne zadarmo. Na Ulozto.sk nájdete desiatky miliónov súborov všetkého druhu, od filmov, seriálov, po pesničky v mp3 aj celé albumy, e-knihy, hry, softvér a mnoho ďalšieho.

Odosielam
Vaše hodnotenie
4.75 (4 hodnotenie)

Podobné články

Back to top button