Technika

Môj Facebook - ako sa zaregistrovať a prihlásiť na svoj účet

Kde sa prihlásiť na môj Facebook účet

Facebook v posledných rokoch zo svojej popularity hlavne u mladšej generácie veľa stratil, ale stále ide o najväčšiu sociálnu sieť na svete, s ktorou je jednoducho potrebné počítať. Aplikácia ako WhatsApp , TikTok , snapchat , Instagram ( Instagram je navyše vo vlastníctve Facebooku ) síce pomaly ale isto preberajú opraty ako v odbore sociálnej siete, tak spôsobu chatovanie, ale Facebook vždy bude tá sociálna sieť, ktorá to všetko naozaj začala.

Prihlásenie na Facebook nájdete priamo na webe www.facebook.com . Pozor na varianty domény. Úplne vždycky je potrebné byť na facebook.com. Všetky ostatné varianty ako facebook.sk nie sú správne a môžu naopak viesť na podvodné stránky , ktoré sa pomocou phishingu môžu dostať k vašim prihlasovacím údajom. 

Správna variant ale môže byť napríklad cs-cz.facebook.com, teda namiesto www na začiatku nájdete jazykovú verziu Facebooku.

PRIHLASOVACÍ STRÁNKU FACEBOOKU NÁJDETE TU

Facebook výrazne zjednodušil prihlasovaciu stránku, ktorá obsahuje iba základné opis tejto sociálnej siete, a formulár na prihlásenie alebo založenie účtu.

Facebook
Foto: Facebook

Facebook umožňuje prihlásenie viacerých účtov naraz – ako na to?

Facebook si pamätá, ktoré účty sa v internetovom prehliadači prihlásili. Ľahko je potom možné medzi účtami prepínať, kedy potom nie je potrebné vypĺňať prihlasovacie e-mail, ale stačí len heslo. Nie je to extrémny časová úspora, ale rovnako sa to hodí. Ako teda na to?

Aby ste túto možnosť využili, potrebujete mať viac účtov. Na jeden z nich sa klasicky prihlásite, a potom sa len odhlásite.

Úvodná stránka Facebooku naraz nebude v ľavej časti ukazovať opis, ale účty, ktoré sa na Facebook z daného prehliadača prihlásili. Pre prihlásenie potom stačí len kliknúť na obrázok tohto účtu a zadať heslo.

Ak chcete táto nedávna prihlásenie odstrániť, zmažte z prehliadača cookies alebo kliknite na X v ľavom hornom rohu obrázkov týchto účtov priamo na prihlasovacej stránke Facebooku .

Medzi účty možno tiež ľahko prepínať. Ak ste prihlásení k jednému účtu, môžete sa tiež ľahko na pár kliknutí prihlásiť k účtu inému. 

  1. V pravom hornom rohu kliknite na šípku, čím sa vám otvorí menu
  2. Vyberte Prepnúť účet a vyberte, ku ktorému účtu sa chcete prihlásiť
  3. Stačí zadať správne heslo a je to

Okrem účtov tiež vidíte počet notifikácií, ktoré u účtu visí. Táto možnosť sa hodí, keď máte napríklad z pracovných dôvodov účtov viac. Nemusíte stále preklikávať a kontrolovať, ale všetko vidíte z jedného miesta, takže si účet prepnete, až keď je potreba, teda keď sa chcete pozrieť na nejakú notifikáciu. 

Messenger ako oddelená chatovacej aplikácie Facebooku prepojená s Instagramu

Facebook predtým fungoval pod jednou aplikácií, ale na mobiloch dnes funguje rozdelený na samotný Facebook ako sociálna sieť, a Messenger, teda chatovacie aplikácie. Aby bolo možné si s niekým písať, je tak potrebné okrem aplikácie Facebooku stiahnuť aj Messenger (vlastne to úplne nutné nie je, čo sa dozviete pod ďalším nadpisom).

Pretože je Facebook a Instagram jedna spoločnosť, spravujúca 2 najväčšej sociálnej siete, aj funkcia sa postupne prepájajú, takže možno postupne písať z chatu Instagramu na Messenger, a naopak. V praxi si potom užívateľ využívajúci obe tieto sociálne siete zvolí, ktorá aplikácia bude predvolený, tá tu potom môže využívať naprieč kontakty, čo je šikovné a ušetrí to nejaké miesto na mobile. 

Ako používať na mobile Messenger aj bez aplikácie

Ak si stiahnete aplikáciu Facebook na telefón, tak vidíte, keď vám niekto napíše správu. Aby ste si ju ale prečítali alebo na nej odpovedali, ste odkázaní na stiahnutie aplikácie Messenger. Ak jej využívate často, asi to nie je problém, ale hlavne keď vám ide o jednorazovú odpoveď na jednu správu, napríklad keď ste na dovolenke , tak asi úplne Messenger len kvôli tomuto úkonu nepotrebujete sťahovať.

Facebook vo webovej verzii na PC ponúka obe funkcie, čo je vlastne aj kľúč k tomu, ako môcť chatovať aj bez stiahnutia Messengera z telefónu. 

Kľúčom je využiť Facebook z internetového prehliadača (teda bez použitia aplikácie), kedy si tento prehliadač na mobile prepnete do režimu Stránky pre počítač (napríklad v Google Chrome to ide ľahko – v pravom hornom menu kliknete na 3 bodky, otvorí sa menu, a len zakliknite Stránky pre počítač.  

Týmto sa vám budú otvárať stránky tak, ako by ste boli na PC, len samozrejme menšie. V tejto chvíli vo webovej aplikácii funguje aj chatovanie po Facebooku , ktoré sprístupníte rovnako, ako ste zvyknutí na počítači . Nie je to práve pohodlné a nevyzerá to moc pekne, ale funguje to, a pre jednorázovú odpoveď sa to určite hodí. Keď šetríte dáta a nechcete sťahovať aplikáciu, tak môžete odpovedať práve takto.

Až budete hotoví, stačí len prehliadač zase prepnúť do režimu pre mobily, čím sa vám aj webová aplikácia prepne do pěknějšího stavu prispôsobeného menším obrazovkám, ale zase nepôjde chatovať.

Podobné články

Back to top button