Programy a aplikácie

Adobe Acrobat Reader DC v slovenčine - stiahnuť zadarmo

Na čítanie súborov PDF sa používa aplikácia Adobat Reader

Acrobat Reader od spoločnosti Adobe Systems Inc. je aplikácia na čítanie, podpisovanie a anotovanie súborov PDF. Je potrebný aj na vyplnenie formulárov PDF, ktoré často zverejňujú rôzne agentúry. Na vyplnenie týchto formulárov a žiadostí potrebujete program, ktorý to dokáže, zvyčajne Acrobat Reader.

Webové prehliadače zvyčajne dobre čítajú súbory PDF, ale nevedia si poradiť s vypĺňaním polí alebo komentárov, takže Acrobat Reader je aj tak vždy užitočný a nie je dôvod, aby ste ho nemali v počítači alebo mobilnom telefóne. Je to malý a kompaktný program, ktorý sa raz za čas hodí, takže ho v každom prípade odporúčame mať nainštalovaný pre prípad strýka príhodu.

Stiahnite si Adobe Acrobat Reader DC v slovenčine zadarmo

Adobe si stiahnite z oficiálnej webovej stránky get.adobe.com. Stránka zistí verziu vášho operačného systému a ponúkne vám na prevzatie správny inštalačný balík. Ak chcete iný jazyk pre aplikáciu Adobe Reader, vyberte vľavo možnosť „Používate iný jazyk alebo operačný systém?“ a dostanete sa na túto stránku, kde si všetko nastavíte podľa seba. To je užitočné aj vtedy, ak chcete inštalačný súbor stiahnuť do iného počítača s iným operačným systémom.

STIAHNUŤ ADOBE ACROBAT READER DC ZADARMO

Program Adobe Reader môžete získať aj na rôznych iných stránkach, ale vždy je lepšie stiahnuť si čokoľvek priamo z oficiálneho zdroja, kde je najnovšia verzia, ktorá bola skontrolovaná a určite nie je falošná.

Aké sú výhody platenej verzie aplikácie Adobe Acrobat Pro DC?

Bezplatná verzia ponúka najmä základné funkcie, ako je čítanie a vypĺňanie súborov PDF, ale nemôžete napríklad vytvárať, upravovať alebo konvertovať súbory PDF do súborov Word alebo Excel. V praxi sa to určite môže niekedy hodiť, na druhej strane je pravda, že sa s týmito situáciami nestretávate tak často, aby ste museli platiť za pomerne drahú licenciu.

Zvyčajne môžeme nájsť rôzne online služby, ktoré zvládnu aj jednoduchšie úlohy. Ak pracujeme s PDF často a všetko nám vyhovuje, licencia stojí približne 12 EUR mesačne. Samozrejme, že sa to môže veľmi oplatiť a ušetriť najmä čas a je to absolútne pohodlné, takže je to na vás a vašom zvážení. Licenciu si zakúpite na oficiálnej webovej stránke a môžete si všetko najprv vyskúšať na 30 dní zadarmo, aby ste si všetko poriadne otestovali.

Ako fungujú súbory PDF a na čo sú dobré

Pravdepodobne ste si všimli, že keď niekomu pošlete súbor programu Word, môže sa na rôznych zariadeniach otvoriť úplne inak. Text môže vyzerať inak, rovnako ako medzery medzi riadkami alebo umiestnenie obrázkov. Je to len nepríjemné a keď chcete niečo vytlačiť, výsledok môže vyzerať inak, ako ste si predstavovali. Ale potom je tu PDF.

Súbory PDF sú vždy vytvorené tak, aby vyzerali rovnako bez ohľadu na zariadenie, na ktorom sú otvorené. Bez ohľadu na to, v akom programe alebo zariadení súbor otvoríte, bude vždy vyzerať rovnako. To z neho robí formát vhodný na tlač, ale aj na zdieľanie dokumentov, ktoré by mali za každých okolností vyzerať rovnako.

Adobe Acrobat Reader DC Zdarma
  • Celkové hodnotenie
5

Celkové hodnotenie aplikácie Adobe Acrobat Reader DC

Adobe Acrobat Reader DC ponúka ideálne riešenie na čítanie, pripomienkovanie, podpisovanie a vypĺňanie formulárov PDF. Úprava a tvorba PDF je v platenej verzii, ale aj tak je bezplatná verzia prakticky nepostrádateľným programom v každom počítači.

Odosielam
Vaše hodnotenie
4.4 (5 hodnotenie)

Podobné články

Back to top button