Programy a aplikácie

VLC Media Player na stiahnutie zadarmo v slovenčine z oficiálnej webovej stránky

VLC Media Player je jedným z najpopulárnejších prehrávačov videa

Vždy, keď niekto zostavuje rebríček najlepších prehrávačov videa, VLC Media Player je minimálne v prvej trojke. Je to veľmi ľahký, používateľsky prívetivý, ale mimoriadne funkčný bezplatný prehrávač videa, ktorý si poradí s takmer akýmkoľvek formátom videa. Ak máte video, ktoré nemôžete prehrať, vyskúšajte VLC Media Player a takmer určite si s ním poradí. Samozrejme, že existujú bežné formáty ako mp4, avi, mkv, wmv a mnohé ďalšie, ktoré možno nie sú až také bežné, ale niekto v nich aj tak zdieľa videá. Samozrejmosťou je podpora titulkov pre všetky možné formáty.

Pomocou aplikácie VLC môžete prehrávať filmy a seriály, ale aj fotoaparáty alebo disky. V aplikácii VLC si môžete prehrať takmer všetko, čo by malo byť videom. Túto funkciu môžete použiť aj na prehrávanie online videí napríklad zo služby YouTube, aj keď je pravda, že najprv musíte načítať odkaz, takže je zvyčajne jednoduchšie prehrať video len v službe YouTube.

Prehrávač VLC Media Player sa neustále vylepšuje, autori programu pridávajú nové funkcie a vylepšujú a zdokonaľujú už pridané funkcie. Nič neklape, ovládanie je príjemné a intuitívne a všetko funguje presne tak, ako má.

VLC je možné vylepšovať a rozširovať vďaka otvorenému zdroju

Prehrávač VLC Media Player je takzvaný open source, čo znamená, že má otvorený zdrojový kód. To znamená, že sa dá čokoľvek upraviť (hoci to bude vyžadovať skúsených programátorov), ale aj to, že tisíce vývojárov kontrolujú správnosť kódu a môžu ľahko upozorniť na chyby a opraviť ich.

Vždy, keď sa objaví chyba, niekto na ňu môže upozorniť a vývojári ju môžu včas odstrániť. Podobne možno týmto spôsobom neustále zlepšovať kódovanie, pridávať ďalšie formáty alebo vylepšenia. Takto sa o program môže starať nielen niekoľko ľudí, ale do jeho vývoja môže prispieť v podstate ktokoľvek. Vždy však sťahujte z oficiálnych zdrojov (nájdete ich nižšie), pretože naozaj potrebujete správnu verziu prehrávača.

VLC funguje v systémoch Windows, Linux a macOS

Dôvodom, prečo je prehrávač VLC taký populárny, je aj to, že ho môžete nainštalovať prakticky na všetky platformy a operačné systémy. Samozrejme, všetky verzie systému Windows, ale aj Linux alebo Mac OS X, ale aj iné menšie platformy, ako aj smartfóny so systémom iOS alebo Android. Vďaka tomu, že ide o veľmi ľahký program, môžete ho spustiť aj na starších počítačoch. Takže sa nemusíte obávať o výkon, VLC Media Player nie je veľmi náročný, ale stále je to veľmi výkonný program.

Keďže VLC beží všade, nemusíte sa zaoberať viacerými programami na viacerých zariadeniach. Vďaka tomu môžete mať všade jeden program, na ktorý ste zvyknutí, čo je ideálne.

Stiahnite si VLC Media Player v slovenčine zadarmo

Celý program je bezplatný so všetkými funkciami. Nerušia vás reklamy ani vás nelákajú na platenú verziu, ktorá ani neexistuje. To je úplne fantastická správa, pretože nie všetci dobrí hráči ponúkajú všetko takto pohodlne zadarmo. Okrem toho si môžete stiahnuť a nainštalovať program VLC v slovenčine, aby ste všetkému pohodlne rozumeli. Keď si ju stiahnete, budete mať možnosť prispieť na vývoj len pár desiatkami korún, ale rozhodne to nie je povinnosť.

Program VLC Media Player si môžetestiahnuť priamo z oficiálnej webovej lokality videoLAN.org, kde nájdete vždy najnovšiu verziu programu. Stránka vám vždy ponúkne verziu určenú pre váš systém, takže si stiahnete správnu verziu, ktorá bude fungovať. V spodnej časti stránky nájdete všetky verzie, ak si chcete stiahnuť inštalačný balík pre iné zariadenie.

STIAHNITE SI PREHRÁVAČ VLC MEDIA PLAYER Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY

Po stiahnutí stačí spustiť inštalačný balík a kliknúť na tlačidlo Inštalovať. Potom odporúčame nastaviť asociácie videa s programom VLC v systéme, aby sa pri spustení videa automaticky otvorilo v programe VLC Media Player. V systéme Windows 10 stačí vyhľadať položku Predvolené aplikácie a nastaviť program VLC na prehrávanie videí a potom v prípade potreby nastaviť programy podľa typu súboru.

Dajte si pozor, aby ste si tieto programy stiahli naozaj (môžete na ne kliknúť aj z oficiálnej stránky) a nie iné, ktoré môžu byť podvodné. V minulosti sa to už stalo, preto si nestiahnite iný program, ktorý nemusí fungovať tak dobre alebo obsahuje niečo, čo určite nechcete stiahnuť.

VLC Media Player Zdarma
  • Celkové hodnotenie
5

Celkové hodnotenie aplikácie VLC Media Player

Najlepší program na prehrávanie videa, ktorý si poradí s akýmkoľvek formátom, kompletne v slovenčine a so všetkými funkciami úplne zadarmo. VLC Media Player je jednoducho najlepší spôsob, ako bezplatne prehrávať akékoľvek video.

Odosielam
Vaše hodnotenie
4.75 (8 hodnotenie)

Podobné články

Back to top button