Technika

Bombuj si TV - filmy online zadarmo bez registrácie

Bombuj pred časom stratilo značnú časť obsahu. Ako web vyzerá dnes?

V októbri 2019 boli uzavreté najväčší prevádzkovatelia streamovaných filmov a seriálov, ktoré majú svoje servery v zahraničí. Menovite išlo o Verystream, Openload, Streamango alebo Rapidvideo, čo ale zase tak dôležité nie je.

Tieto prevádzkovateľa potom využívali stránky s online filmy, ktoré vkladali iba videá z týchto služieb, podobne ako keď niekto vloží na svoj web potrebné video z YouTube. V praxi potom títo majitelia stránok mohli vždy povedať, že na svojom webe iba vkladajú odkazy, ale videá samotná už sú uložené úplne inde a nie sú pod ich kontrolou. Z hľadiska zákona možno asi niečo podobné na súde použiť, z hľadiska morálky ťažko povedať.

SŤAHUJ ZADARMO FILMY Z ULOZTO.CZ

Prečo o tomto píšeme? Pretože webu Bombuj, čo je jeden z najväčších a najznámejších webov s online filmy u nás a v Česku, sa uzavretia týchto prevádzkovateľov veľmi dotklo, pretože boli na ich fungovanie úplne závislé. Trebárs taký web Topserialy, čo bol jeden z najväčších webov sa streamovaným seriály, v podstate ihneď skončil, pretože jednoducho nemal obsah.

Od uzavretia týchto serverov na základe žalôb filmových štúdií ale uplynul viac ako rok, takže je načase sa pozrieť, ako sa s týmto výpadkom Bombuj pobilo, ako dnes vyzerá, a koľko streamovaného obsahu ponúka.

Bombuj sa s výpadkom pobilo statočne a ponúka toho veľa

Pri návšteve webu Bombuj.si (zmenilo sa z bývalého Bombuj.tv) uvidíte, že je web v slovenčine, ale väčšina obsahu je skôr orientovaná na českej divákov, ktorí častejšie nájdu titulky a / alebo dabing.

Hneď na úvodnej stránke vidíme populárny / nove pridanej filmy, ktoré je možné si rovno pustiť. Ponuka hlavne noviniek je na Bombuj skvelá, a rozhodne nejde o žiadne staré kúsky alebo neznáme nezávislé filmy. Je vidieť, že sa o web niekto stará a filmy pridáva (alebo web minimálne veľmi slušne zautomatizoval).

Výber je veľmi pestrý a ide tak o filmy z kina, tak oficiálnych platených streamovacích služieb typu Netflix, takže si ide pustiť v zásade úplne čokoľvek.

Online filmy Bombuj – novšie kúsky v skvelej kvalite, u starších nič extra

Čo sa týka nových pridaných online filmov na Bombuj, tak si v zásade nejde na nič sťažovať. Videá na Bombuj majú super kvalitu, sú kvalitne titulkovanie (aspoň pri našom testovaní) a / alebo nadabované. Ide o úplné novinky, takže tam, kde zatiaľ dabing chýba, bude iste časom pridaný. Trošku škoda, že sa častejšie nezachováva aj verzia v origináli s titulkami, ktorú mnohí diváci preferujú.

U filmov starších niekoľko rokov už je to horšie. Kvalita obrazu často nie je nič extra, aj keď na monitore počítača to ešte ide zvládnuť. Na väčšie TV už by ale obraz vyzeral dosť zle, hlavne potom pre tých, ktorí si na kvalite obrazu potrpia (ale tí budú asi skôr využívať Ulozto_cz, oficiálne streamovacie služby, alebo si kupovať originálne disky). Ako už bolo povedané, tak tiež Bombuj často preferuje iba verzii s dabingom, ale už nebudú zachované originálne znenie s titulkami.

U starších filmov je na Bombuj vidieť, že výpadok naozaj spôsobil, že už asi nebudú nahradené, alebo to jednoducho bude trvať. Nejde len o kvalitu, ale že niektoré filmy jednoducho na Bombuj nie sú. Ponuka je pekná, o tom žiadna, ale nie je to tak, že nás napadne v zásade ľubovoľný film, tak si ho rovno pustíme.

Uvidíme, či sa táto situácia na Bombuj zlepší, ale zase chápeme, že nie vždy to ide takhle ľahko vyriešiť a že náhrada takéhoto množstva obsahu jednoducho nejakú dobu trvá.

Bombuj seriály – situácia je podobná ako s filmami

Na Bombuj nájdete tiež veľmi solídne zbierku seriálov. Pre vyhľadávanie seriálov je ale potrebné si prepnúť záložku na Seriály, a až potom vyhľadávať. Čo sa týka ponuky, tak tu v zásade platí to isté, čo sme písali v sekcii o filmoch.

Seriály na Bombuj.si sú, novinky potom aj v skvelej kvalite, ale staršie seriály môžu jednoducho chýbať. Nejde typicky o žiadne megaúspešnej kúsky, ale môžu chýbať aj pomerne známe seriály, ktoré často beží v televízii, hlavne potom rôzne kriminálne seriály, u ktorých je to trochu škoda, pretože by sa zrovna docela hodilo nejaký diel dohnať, keď nám utečie v televízii.

Zase asi platí, že na Bombuj tieto seriály typicky chýba, pretože jednoducho prišli o obsah kvôli uzavretí prevádzkovateľov serverov, ktoré tieto seriály ponúka. Náhrada tak bude asi nejaký čas trvať, prípadne je holt tieto kúsky potreba zohnať niekde inde, napríklad na už spomínanom Uložto, ktoré je v tomto pomerne spoľahlivé, len je pri používaní zadarmo potreba sa zmieriť s tým, že stiahnutie nejakú chvíľu trvá, alebo potom samozrejme využiť kreditov, kedy sa sťahuje maximálnou rýchlosťou a epizóda seriálu bude stáť okolo 0,04 eur, prípadne sa v tomto prípade otvára tiež možnosť si video rovno pustiť online bez sťahovania.

STAHUJ ZDARMA SERIÁLY Z ULOZTO

Ako je to s reklamou? Skoro každý klik znamená otvorenie reklamného okna

Weby, ktoré ponúka služby s filmami a seriálmi zadarmo, stále musí z niečoho žiť. Pretože je ale sledovanie zadarmo bez poplatkov, tak zisk generujú prevažne z práve reklamy. A tej je vždy veľa, s čím sa asi potreba sa bohužiaľ zmieriť. Čo je však trochu problém, je jej otravnosť, ale za tú môžu vo väčšine prípadov poskytovatelia týchto filmov a seriálov.

Keď sa tak chceme na čokoľvek pozrieť, je potreba rovno vypnúť akékoľvek blokovača reklamy typu Adblock, inak namiesto okná s filmom vidíme len červené upozornenie, že je potrebné tieto blokovača vypnúť. Pre spustenie filmu je potom potrebné zavrieť 3 až 4 okná s reklamou, ktorá sa postupne otvoria. Väčšina tejto reklamy vedie na aspoň relatívne tematické weby typu Přehrajto.cz, ktoré môžu používateľa zaujímať. Niekedy ide o e-shopy alebo iné nevinné weby, ale občas sa aj otvorí reklama s obsahom čisto pre dospelých.

Pretože sa táto reklama otvára prakticky vždy rovnako, teda sa otvorí nová karta v prehliadači, ktorú stačí niekoľkokrát zavrieť, tak väčšinu týchto stránok ani nevidíme. Je jasné, že za túto reklamu môžu zvyčajne poskytovatelia týchto videí, ale aj tak to nie je práve príjemné.

Keď už sa nám film spustí, tak sa môžeme jednoducho pozerať. Akonáhle ale film pauzneme alebo chceme preskočiť na inú časť, tak tu máme znova ďalšie reklamy, už ich ale našťastie nie je toľko.

Bombuj v tomto ohľade nijako nevybočuje a ide v zásade o štandard v tom pozitívnom i negatívnom zmysle. Bolo by však fajn, keby reklamy bolo menej, ale zase bola povedzme kvalitnejšie a nie tak rušivá. Takto naozaj len príde zvyk jej okamžite zavrieť, pretože inak rovnako nejde web používať, pretože sa len otvárajú nové stránky.

Bombuj.EU a .TV už nefunguje – správna adresa je Bombuj.si

Bombuj predtým fungovalo na doméne .eu, potom prešli na .tv. Pravdepodobne z rôznych legálnych dôvodov (avšak možno aj nie, toto je čistá špekulácia) sa Bombuj presunulo na doménu .si. Pre návštevu stránok je teda potrebné ísť na bombuj.si. Ak navštívite bombuj.tv, budete automaticky presmerovaní na bombuj.si, takže starší odkaz vám bude stále fungovať.

Aj tak ale ak máte Bombuj treba v záložkách, tak odporúčame adresu zmeniť, pretože nie je isté, čo sa stane so staršou doménou a či bude ďalej presmerovaná, alebo či jej majitelia z nejakých dôvodov predajú / prenechajú niekomu inému. Stačí teda navštíviť Bombuj.si a uložiť si stránku do záložiek, a starú záložku zmazať, aby ste išli na stránky priamo bez presmerovania, teda zmeny adresy webu.

Stránky bombuj.eu nefungujú vôbec, takže tam ani nemá zmysel chodiť.

Bombuj apk – aplikácia pre Android aj iOS

Na rozdiel od drvivej väčšiny webov sa streamovaným filmy a seriály, Bombuj ponúka tiež svoju vlastnú aplikáciu pre mobily a tablety. Tú si môžete stiahnuť zadarmo na Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android, alebo z App Store pre iPhony a iPady.

Vďaka tomu, že je aplikácia priamo na oficiálnych repozitára s apkami, tak máme istotu, že neobsahujú nejaké vírusy alebo podvody (respektíve že jednoducho nejde o vyložený podvod na zákazníkoch). S reklamou je ale potrebné počítať, a rovnako ako na webovej verzii webe, je ňou celkom dosť. Je to ale holt cena za to, že je inak všetko k zhliadnutiu zdarma.

Bombuj
  • Celkové hodnotenie
4.5

Celkové hodnotenie Bombuj

Bombuj ponúka veľmi kvalitné zbierku filmov a seriálov na sledovanie zdarma, len s množstvom reklamy. Tým však nijako nevybočuje od konkurencie, a z niečoho web žiť musí. Celkovo jedna z najkvalitnejších služieb podobného typu.

Odosielam
Vaše hodnotenie
4.17 (12 hodnotenie)

Podobné články

Back to top button