Technika

Top 5 stránok kde sledovať seriály online zadarmo

Sledovanie televíznych programov (a filmov) online zadarmo – radíme, kde

Sledovanie filmov a televíznych relácií je pravdepodobne jedným z najbežnejších druhov zábavy. Snáď každý si aspoň občas pozrie nejaký film alebo seriál, či už v pohodlí domova alebo v kine. Existuje však obrovské množstvo sérií a nie vždy je ľahké zistiť, ktoré z nich sa kde nachádzajú.

V tomto článku sa pozrieme na to, kde nájsť seriály na sledovanie online zadarmo, hoci to určite neznamená, že by ste sa mali vyhýbať oficiálnym streamovacím službám, ako je Netflix.

Podobne v rebríčku nenájdeme ani veľmi známe Ulozto.sk, ktoré funguje na inom princípe a videá sa dajú zadarmo stiahnuť, ale nie prehrať. Preto nás zaujímajú stránky a služby, ktoré nie sú spoplatnené, sú online a môžeme si vybrať, ktoré seriály budeme sledovať.

STIAHNITE SI SERIÁLY ZADARMO Z ULOŽTO.sk tu

Prečo vôbec existujú bezplatné prenosy televíznych seriálov?

Žijeme v dobe internetu a obsah sa jednoducho presúva do tejto siete. Služby ako Netflix, Amazon Prime, HBO, Disney+ a ďalšie sa snažia získať našu pozornosť a pokiaľ možno aj nejaké peniaze za to, že sme si ich vybrali, za čo dostaneme veľa na sledovanie.

Problémom je, že tieto služby sa predháňajú v tom, aký obsah ponúknu.

Preto produkujú vlastné filmy a seriály, ktoré sú potom k dispozícii na prehrávanie výhradne v tej či onej službe. Na jednej strane to dáva zmysel, ale pre diváka, ktorý má záujem o tento exkluzívny obsah v rôznych službách, by to znamenalo, že by musel platiť za niekoľko z nich. A nakoniec by sa cena mohla ľahko vyšplhať na viac ako niekoľko tisíc mesačne, aj keď jednotlivé služby sú v skutočnosti pomerne lacné.

Tu nastupujú webové stránky, ktoré sa síce pohybujú v šedej zóne morálky a zákona, ale v dnešnej dobe exkluzívneho obsahu majú zmysel. Nie sú obmedzené tým, aké seriály na nich môžeme nájsť – v ideálnom prípade ich môžeme nájsť všetky, bez ohľadu na to, kto ich vyrobil a kde inde sú exkluzívne.

Pre diváka je skrátka pohodlnejšie používať jednu bezplatnú službu, ako byť nútený používať viacero streamov, aby si našiel, čo chce sledovať. Bezplatné streamy jednoducho vyhrávajú, a kým sa neobjaví nejaká služba, možno platená, ktorá ponúkne súhrn všetkých filmov a seriálov na jednom mieste, podobne ako Spotify alebo Apple Music, bude po podobných stránkach dopyt.

Poďme sa teraz pozrieť na naše hodnotenie, ktoré služby ponúkajú najlepšiu možnosť sledovania seriálov zadarmo.

Nejlepší weby se seriály zdarma
Photo: Freepik

1) Kukaj.io ponúka české a zahraničné seriály s dabingom a titulkami

Nie je až takým prekvapením, že Kukaj.io (predtým Kukaj.to) je na samom vrchole rebríčka, rovnako ako najlepšie stránky na sledovanie filmov zadarmo online. Tu je jednoducho zrejmé, že prevádzkovatelia vedia, čo divák chce, a svoje služby tomu úplne prispôsobujú. Ponuka je naozaj obrovská, a to pre české aj zahraničné seriály.

Nezáleží na tom, či hľadáte najnovšie epizódy svojho obľúbeného seriálu alebo staršie, na Kukaj.io ich takmer určite nájdete. Stránka nie je obmedzená ani žánrami a môžete na nej nájsť čokoľvek.

Obrovskú pochvalu si zaslúži aj ponuka prakticky všetkého vo viacerých jazykoch, takže fanúšikovia dabingu a pôvodného znenia si prídu na svoje.

Samotná stránka je potom prehľadná, reklama sa otvára až po spustení videa, takže je aj príjemná na používanie a v podstate nie je žiadna sťažnosť alebo väčšie negatívum. Ak Kukaj.io nepoznáte, určite ho vyskúšajte a s veľkou pravdepodobnosťou pri ňom zostanete.

Recenziu Kukaj.to si môžete prečítať tu

2) Sledujserialy.io – veľký výber nových seriálov

Medzi Sledujserialy.io a prvým Kukaj.to nie je z hľadiska výberu až taký veľký rozdiel. Pravdepodobne jediným významným dôvodom je, že Kukaj.to častejšie ponúka varianty s dabingom alebo v pôvodnom znení s titulkami. Sledujserialy.io je aj v tomto ohľade na absolútnej špičke, ale častejšie sme mali šťastie pri výbere víťaza tohto rebríčka.

Tak či onak, Sledujserialy.io je absolútne skvelá voľba a stránka má moderný vzhľad a málo reklám (aj s vypnutým AdBlockom je spustenie videa otázkou asi 5 sekúnd a musíte zavrieť 1 alebo 2 okná, čo je v porovnaní s konkurenčnými stránkami skvelé).

Ako už názov napovedá, na stránke nájdete iba seriály a série. Ak hľadáte filmy, musíte ísť na Sledujfilmy.io, čo je na prvý pohľad rovnako navrhnutá stránka od rovnakých majiteľov, len rozdelená na filmy a seriály. Myslím, že nevieme presne povedať, či je to výhoda alebo nevýhoda.

Celkovo v ňom v podstate vždy nájdete to, čo hľadáte, je tu málo reklamy a vo všeobecnosti je to absolútna špička na našom trhu, ktorú môžeme odporučiť.

Recenziu Sledujserialy.io si môžete prečítať tu

3) Najserialy.io – skvelá ponuka seriálov s CZ dabingom

Najserialy.io je tiež veľmi dobrou voľbou. Pri filmovej verzii, na ktorú sa môžete prekliknúť, sme väčšinou písali, že výber je dosť obmedzený na mainstreamové kúsky, ale verzia Najseriály je iná a v podstate ponúka novinky a práve známe seriály zo všetkých oficiálnych streamovacích staníc alebo televíznych kanálov.

Známe seriály sú snáď dokonca samozrejmosťou dostupné s dabingom a titulkami. Stránka má tiež aktívnu stránku na Facebooku, kde informuje o nových vydaniach, najmä o pridaných hitoch.

Nevýhodou je teda skôr to, že filmová verzia jednoducho nie je taká silná ako vyššie uvedené stránky a že sa často môžete stretnúť s výpadkami, ktoré sú však spôsobené antivírusovými programami, ktoré jednoducho blokujú niektoré domény. Pozrite sa, prečo Najserialy niekedy nefunguje a čo s tým.

Prečítajte si recenziu Najserialy.io tu

4) Bombuj.si – skvelá ponuka najmä pre novinky

Stránka Bombuj.si bola kedysi na absolútnej špičke medzi online streamami, ale v roku 2019 ju postihol obrovský výpadok obsahu, ktorý bol spôsobený odstavením zahraničných serverov, na ktorých boli videá uložené. Bombuj sa síce s výpadkom popasoval pomerne statočne, ale v praxi to stále znamená, že hlavne staršie (možno len niekoľkoročné) seriály alebo filmy tam jednoducho nie sú.

Služba je teda veľmi dobrá, keď hľadáte novinky alebo najväčšie hity, ale pri menej známych alebo starších videách máme často smolu. Je to škoda, pretože inak stránka vyzerá a funguje veľmi dobre, ale práve kvalitný výber všetkého, na čo si spomenieme, je v tomto smere absolútne kľúčový, preto musíme umiestniť predtým jednu z najlepších stránok skôr na chvost nášho rebríčka.

Recenziu Bombuj.si si môžete prečítať tu

5) Svetserialu.to je nádherná stránka, ktorej len chýba český obsah

Svetserialu.to patrí medzi novšie stránky, ale to určite neznamená, že by tým utrpela kvalita. Naopak, ak bude stránka vyzerať takto a postupne pridávať obsah, najmä české seriály, má táto stránka veľkú šancu stať sa jednou z najlepších na českom trhu.

Vyhľadávanie je skvelé, reklamy je veľmi málo (video sme spustili asi za 3 sekundy!), všetko je prehľadné, existuje veľa variantov a podporovaný je český alebo slovenský dabing aj pôvodné znenie.

Dokonca aj vyhľadávanie je asi najlepšie, aké sme doteraz videli, môžeme všetko krásne filtrovať podľa dostupnosti, našepkávač ponúka najviac nepodstatných možností a jednoducho funguje a je pohodlný.

Pre každý seriál sú k dispozícii informácie o hodnotení z IMDBCSFD, ako aj základné informácie. Celkovo ide o skvelú stránku, ktorá trpí snáď len tým, že zatiaľ nemá toľko obsahu, čo platí najmä pre českú produkciu. Časom má však táto stránka určite potenciál dostať sa na popredné miesto, pretože kvalita tu je a je to všetko len otázka času, pretože ide len o relatívne novú službu.

Recenziu Svetserialu.to si môžete prečítať tu

Kde sú FreeFilm.to a FreeSerial.to?

Možno sa pýtate, prečo tieto stránky, ktoré majú spolu viac ako 11 miliónov návštev mesačne, nie sú v rebríčku. Dôvodom je, že služby FreeFilm.to a FreeSerial.to sú nefunkčné od polovice novembra 2021. Presný dôvod nie je známy, ale je veľmi pravdepodobné, že prevádzkovatelia sa rozhodli službu vypnúť, aby nemuseli čeliť žalobe, ktorá bola podaná v Kalifornii proti viacerým podobným službám z celého sveta.

Je to škoda pre divákov, pretože to boli určite jedny z najlepších služieb podobného zamerania, ktoré by sme v tomto rebríčku umiestnili naozaj vysoko. Musíme sa teda zmieriť s tým, že tieto služby budú s 99 % pravdepodobnosťou natrvalo zrušené, a ak sa niekedy vrátia, tak to nebude v dohľadnej dobe.

Podobné články

Back to top button