Technika

YouTube - Bezplatné filmy a videá na stiahnutie

Chcete si stiahnuť video alebo skladbu zo služby YouTube? Možno ste si všimli, že priamo v službe YouTube nie je žiadne tlačidlo „Stiahnuť“. Samotná služba YouTube nepovoľuje žiadne sťahovanie, ale to neznamená, že nemôžete sťahovať vôbec. Vyžaduje si to len použitie niektorých nástrojov, ktoré nájdeme na internete. Poradíme vám, ktoré nástroje si vybrať a ktorým sa vyhnúť.

STIAHNUŤ FILMY ZADARMO TU

Treba tiež poznamenať, že preberanie videí zo služby YouTube je v rozpore s podmienkami používania a že preberanie videí môže byť v rozpore s autorskými právami, ak video nevlastníte sami, nemáte povolenie od držiteľa autorských práv alebo ak videá nie sú licencované na bezplatné používanie. Tento sprievodca ukazuje, ako sa dajú videá sťahovať, ale videá sťahujete na vlastné riziko.

Pravdepodobne najideálnejším spôsobom sťahovania je použitie inej služby ako YouTube. Napríklad také Uložto ponúka vlastne všetky skladby vo formáte mp3 alebo dokonca celé albumy, ale aj videá, filmy, televízne relácie a oveľa, oveľa viac, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo bez akejkoľvek registrácie. Ak si naozaj chcete stiahnuť z YouTube, nižšie nájdete pokyny.

Preberanie videí zo služby YouTube

V prvom rade vám odporúčame, aby ste nesťahovali a neinštalovali programy, ktoré sľubujú jednoduché a rýchle sťahovanie z YouTube. Sú tu dva problémy:

  1. Služba YouTube sa snaží zablokovať sťahovanie obsahu všetkými možnými spôsobmi a nakoniec stiahnutý program zablokuje. Potom musíte riešiť aktualizácie alebo nájsť iné programy. Tvorcovia týchto programov sa o ne nakoniec prestanú starať a programy sa stanú zastaranými
  2. Program môže byť v skutočnosti vírus. Keď chcete sťahovať z YouTube pomocou programov, nezabudnite si najprv prečítať recenzie ostatných používateľov a zistiť, či program naozaj robí to, čo potrebujete.

Na sťahovanie videí sú vhodnejšie online nástroje nazývané konvertory, ktoré fungujú bez inštalácie softvéru a je oveľa pravdepodobnejšie, že sú aktuálne a hlavne funkčné. Aj sťahovanie je jednoduché – stačí z prehliadača zadať celú adresu URL, vybrať kvalitu a formát a stiahnuť.

Stahuj zdarma u Uloz_to

Ktorý online prevodník si vybrať na sťahovanie z YouTube

Ak sa rozhodujete, ktoré online nástroje použiť na stiahnutie videa, určite sa držte niekoľkých odporúčaní, ktoré online nástroje si vybrať:

  • Nemusíte zadávať žiadnu e-mailovú adresu – to je veľmi dôležité, pretože keď zadáte e-mailovú adresu, nikdy neviete, kto vás bude spamovať alebo na čo bude e-mailová adresa neskôr použitá. Môžete to obísť vytvorením záložného e-mailu, kde spam nevadí, ale aj tak je oveľa príjemnejšie, ak si video stiahnete bez okamžitého zadania e-mailu
  • Možnosť výberu kvality videa – Videá v službe YouTube sa vždy dodávajú v niekoľkých rôznych kvalitách. Dobrý nástroj na sťahovanie online by vám mal umožniť vybrať si, či sa video stiahne v maximálnej možnej kvalite, alebo možno len v minimálnej kvalite, ak kvalita videa nie je problém. Rovnako dôležitá je možnosť výberu formátu, t. j. či si nakoniec stiahnete video alebo zvuk. Pri sťahovaní samotných skladieb je potrebné stiahnuť iba zvuk bez videa
  • Reklama na webe nemá význam, ale falošné tlačidlá áno – online služby, ktoré ponúkajú bezplatné sťahovanie videí, žijú z reklamy. To je v poriadku a takto dnes funguje internet. Problémom je, samozrejme, keď sa reklama skrýva pod tlačidlom „Stiahnuť“, pod ktorým by ste očakávali stiahnutie súboru. Nie je to fér a určite to nepridáva na dôveryhodnosti služby.

Môžeme napríklad odporučiť tento online nástroj na sťahovanie – Online Video Converter. Stačí skopírovať celú adresu URL videa, ktoré chcete stiahnuť, vybrať požadovaný formát a kliknúť na tlačidlo „START“. Video sa bude chvíľu spracovávať a potom stačí kliknúť na tlačidlo „Stiahnuť“. Video alebo zvuk sa začne sťahovať do počítača. Ak sa tak nestane, kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo sťahovania a vyberte možnosť „Uložiť odkaz ako“.

Všetko je prehľadné, rýchle a hlavne funkčné. Videá môžete sťahovať aj z iných platforiem, konkrétne z Vimea, Facebooku a mnohých ďalších. Po stiahnutí súboru ho odporúčame skontrolovať antivírusovým programom, aby ste sa uistili, že je všetko naozaj v poriadku. Bezpečnosti nie je nikdy dosť.

Stiahnite si skladby a hudbu zo služby YouTube do formátu mp3 alebo videá do formátu mp4

Rozdiel medzi formátmi .mp3 a .mp4 spočíva v tom, že .mp3 je formát pre zvuk, zatiaľ čo .mp4 je formát pre video. Ak chcete sťahovať videá, vyberte formát .mp4, ak chcete len skladbu bez videa, vyberte formát .mp3. Skladbu mp3 potom môžete nahrať napríklad do prehrávača mp3.

Ak teda naozaj chcete len skladbu, nezabudnite vybrať formát .mp3. Ak chcete napríklad klip k piesni alebo sťahujete iné video, vyberte najbežnejší formát .mp4, ktorý môžete prehrávať v akomkoľvek prehrávači. Ostatné formáty sa zvyčajne prehrávajú, ale najvhodnejší je formát .mp4.

Môžete tiež získať bezplatnú hudbu zadarmo bez ťažkostí stiahnite si piesne v mp3 z Uložto.

Filmy YouTube bez registrácie

Na YouTube je samozrejme množstvo skvelých filmov, ktoré si môžete prehrať úplne zadarmo a bez registrácie. Ale obrovské množstvo filmov nie je na YouTube, a to najmä filmy, ktoré práve bežia alebo niekedy bežali v kinách. Tieto filmy podliehajú autorským právam a spoločnosť Google, ktorá vlastní a prevádzkuje službu YouTube, tieto filmy vymazáva.

Mnohé filmy na YouTube sú však úplne legálne a môžete si ich pozrieť zadarmo. Je však pravda, že výber je veľmi obmedzený a častejšie si ideme pozrieť seriál na YouTube, ako by sme si chceli pozrieť úplné výnimky. Existuje oveľa lepší spôsob, ako to urobiť, napríklad Netflix, ktorý sa v oblasti online prehrávania filmov dostal oveľa ďalej.

Kreslené filmy a pesničky pre deti na YouTube

Detské príbehy a piesne sú jedny z mála, ktoré zvyčajne vydržia alebo dokonca zostanú na YouTube. Rozhodne to však nie je záruka a je lepšie mať všetko v počítači a prehrávať si rozprávky a detské pesničky, než ich prehrávať online. Nikdy neviete, kde dieťa náhodou klikne a kam sa môže dostať z YouTube.

Kde stiahnuť filmy v plnej kvalite? Použite Upload alebo Hellspy

YouTube obsahuje najmä kratšie videá, hudobné videá a rôzne blogy alebo vlogy. Zvyčajne však nenájdete celé filmy a televízne programy, ktoré boli z YouTube odstránené alebo sú v naozaj mizernej kvalite, prípadne k nim nemôžete nájsť titulky.

Môžete však použiť Uložto.SK, kde nájdete tisíce filmov na bezplatné stiahnutie bez registrácie, seriály, elektronické knihy a mnoho ďalšieho.

STIAHNUŤ HUDBU ZADARMO TU

Podobné články

Back to top button