Technika

E-knihy na stiahnutie zadarmo online

E-knihy si môžete stiahnuť zadarmo z oficiálnych zdrojov

Mať krásnu a veľkú knižnicu je snom snáď každého knihomoľa. Knižky ale tiež zaberajú docela dosť priestoru, stojí celkom dosť peňazí, a ona spotreba papiera tiež nie je úplne zanedbateľná. Preto sa tak moc derú dopredu čítačky, do ktorých sa pohodlne zmestí obrovské množstvo kníh, ktoré si môžeme voziť kedykoľvek a kamkoľvek. Vďaka použitým technológiám sú tieto čítačky navyše veľmi pohodlné pre oči, vlastne úplne rovnako, ako klasické knihy.

Čítačky si tiež pamätajú, kde sme prestali čítať a všeobecne ide o veľmi prínosný trend, kedy sú aj samotné knihy výrazne lacnejšie, alebo dokonca úplne zadarmo.

Pozrieme sa, kde si elektronické knihy, skrátene e-knihy, môžeme stiahnuť úplne zadarmo z oficiálnych zdrojov, ale kde tiež zohnať aj akékoľvek ďalšie knižky vo formátoch pre čítačky e-kníh teda formáty ako ePUB, Mobi alebo PDF, alebo pre prečítanie priamo na počítaču alebo mobilu, či čítačku nevlastníte.

Zadarmo a legálne si stiahnete e-knihy z eKnizky.sk

Veľmi peknú zásobu kníh, hlavne svetových klasik, nájdete na stiahnutie na eKnizky.sk Na stiahnutie je potrebné sa zaregistrovať, ale je to zadarmo. Knihy si môžete stiahnuť vo formátoch ako pdf (typicky na otvorenie na počítači alebo mobile) alebo epub (formát do elektronických čítačiek). Knihami môžete listovať aj priamo na webe bez sťahovania, čo sa hodí, keď napríklad len hľadáte nejakú pasáž, ale knihu nechcete sťahovať.

E-knihy na stiahnutie zadarmo na eKnizky.sk nájdete TU

Tisíce e-kníh zadarmo ponúka Mestská knižnica v Prahe

Knižnice sú svojím spôsobom úplne neuveriteľné. Zadarmo si požičiame akúkoľvek knihu, ktorá je zrovna k dispozícii. Kiež by to takto fungovalo so všetkým. Ak je ale možné si akúkoľvek knihu požičať, tak vlastne dáva zmysel aj tie najväčšie klasiky dodať v elektronickej podobe zdarma. Je to pohodlnejšie pre čitateľov, ktorí nikam nemusia chodiť, ale aj pre knižnice, ktoré majú ľahšie logistiku, kedy sa nemusí starať o prípadnej prejazdy knižky na rôzne pobočky alebo následné vrátenie zväzku na správne miesto.

E-knihy zadarmo vo formátoch pre čítačky aj počítač nájdete priamo na stránkach Mestskej knižnice v Prahe, kde si len vyberiete knihu, zvolíte formát, a okamžite sťahujete alebo sa rovno pozriete online vo svojom prehliadači. Nemusíte sa registrovať, byť členom ani nič iné, stačí si len vybrať.

E-knihy na stiahnutie zadarmo u MKP nájdete TU

Trochu nešikovné je len vyhľadávanie, ktoré neponúka možnosť prehľadávať iba v ponúkaných e-knihách. Ak chcete zistiť, či je nejaká e-kniha k dispozícii, je potom potrebné jej vyhľadať na celom webe MKV, a vo filtrácii vyhľadávania zvoliť e-knihy. Je to trochu zdĺhavé a nešikovné, aj keď rozhodne aj funkčná.

Šikovnejší vyhľadávania ponúka Databazeknih.cz, ktorá tiež spravuje zoznam e-kníh zadarmo, a to vrátane tých, ktoré ponúka Mestská knižnica. Ide teda o rovnaké súbory, len sa dajú stiahnuť z iného miesta.

Databáza kníh ponúka aj vyhľadávanie priamo podľa autora. Stačí si teda len zo zoznamu autorov vybrať a uvidíte všetky e-knihy, ktoré sú od daného autora k dispozícii. Je to šikovnejší a oveľa používanie. Rovnako ako u MKV sa netreba registrovať, ale stačí si len vybrať a sťahovať.

E-knihy na stiahnutie z Databazeknih.cz nájdete TU

Ďalšie e-knihy zdarma nájdete aj na rôznych e-shopoch, vydavateľstvo a tak podobne, takže nemusíte nutne hľadať len v zozname e-kníh zadarmo, ktoré ponúka knižnica alebo databázy. Veľakrát eknihu takto nájdete z úplne oficiálnych zdrojov, čo potom tiež znamená, že je táto kniha v najlepšej kvalite a bez chýb a nejde napríklad len o prefotené stránky spojené do jedného dokumentu.

Nenašli ste, čo ste hľadali? Skúste nájsť e-knihy zdarma na Ulozto

Databáza tisícok kníh môže vyzerať objemne, ale v skutočnosti ide vlastne o veľmi úzky okruh knižiek, kde nájdete skôr staršie svetovej klasiky, ako modernejšie kúsky. Ak predchádzajúce odkazy nepomohli, prakticky určite môžete zabrouzdat na Ulozto.sk, na ktorom takmer určite nájdete, čo hľadáte, a navyše na stiahnutie úplne zadarmo aj bez registrácie.

Pri hľadaní e-kníh veľmi pomôže šikovný vyhľadávač priamo na stránkach Uložto.

Po vyhľadaní na Uložto nájdete nad výsledkami niekoľko filtrov, ktoré pomôžu vybrať, aký typ súboru hľadáte. Niekedy je kniha potrebné sfilmovaná alebo sa rovnako volá nejaká pesnička. Tým, že si prekliknite na záložku Dokumenty, sa vám zobrazí len knihy alebo textové súbory vo formátoch ako .pdf, .doc, ale aj klasické formáty elektronických kníh ako .mobi alebo .epub.

hledani e kniha na ulozto

Vďaka tomu potom len hľadáte medzi dokumentmi, a nepletú sa vám do vyhľadávania ďalšie typy súborov, ktoré v túto chvíľu nehľadáte. Samozrejme či naopak hľadáte film, a nie knihu, stačí len prekliknúť na záložku Video, v prípade hľadania pesničiek v mp3 potom na Ulozto kliknite na Audio.

E-KNIHY ZADARMO NA ULOŽTO NÁJDETE TU

Nájsť môžete okrem kníh aj manuály alebo učebnice

Mať celú učebnicu má rozhodne niečo do seba, hlavne keď ju naozaj celú budete potrebovať napríklad v škole. Na druhej strane, ak je potreba treba len jedna stránka a nechcete si ju práve fotiť v kníhkupectve na mobil, alebo míňať stovky korún za knihu, jej 99% obsahu nebudete potrebovať, tak asi dáva zmysel si túto jednu stránku zohnať práve z Uložto.

Dobrá správa je, že aj učebnice sú k mání, aj keď zvyčajne v horšej kvalite, než klasické formáty elektronických kníh. Učebnice v sebe mávajú i rad obrázkov a prevod do textového formátu by bol veľmi náročný. Typicky sa tak učebnice proste ofotí, a dokument je potom v zásade len séria týchto ofocených stránok. Je potom jasné, že niekedy to nie je práve kvalitné, niektoré stránky sú máznuté, chýba okraje alebo sú potrebné popísané. Je to ale zadarmo, a darovanému koňovi sa na zuby pozerať nemá.

Pokiaľ ale budete učebnicu využívať naozaj celú, odporúčame si ju pokiaľ možno zaobstarať, či je ešte na pultoch obchodov. Takto sa podporí autori k ďalšej tvorbe, ale mať knižku v ruke je tiež výrazne pohodlnejšie. Je síce možné si aj takto učebnice tlačiť, ale veľakrát už to vlastne nevyjde zase o tak moc lacnejšie, pretože tlač tiež niečo stojí, ale kvalita je niekedy naozaj zlá.

Podobné články

Back to top button