Technika

Filmy online HD - kde sledovať a sťahovať zadarmo

HD filmy sú vo vysokej kvalite

HD znamená High Definition, čo by sme preložili ako vysoké rozlíšenie. Ak teda povieme, že film, televízny program alebo akékoľvek video je v HD kvalite, znamená to, že ide o vysokú kvalitu, a nie len o štandardnú kvalitu videa. Rozlíšenie HD sa ďalej delí na ďalšie kategórie, ako napríklad Full HD, Quad HD, True HD, Ultra HD a ďalšie, ktoré určujú, aké rozlíšenie alebo kvalitu má video.

Typická kvalita filmov a televíznych seriálov, ktoré si môžete stiahnuť z Ulozto alebo iných služieb, je 720p alebo inými slovami video so 720 riadkami. Vyššia kvalita je 1080p. Túto kvalitu zvyčajne označujeme ako HD Ready a v podstate ide o najnižšiu kvalitu videí, ktoré sú však už vo vysokom rozlíšení.

Táto kvalita videa ponúka skvelý pomer kvality obrazu a veľkosti videa. Epizóda seriálu má zvyčajne stovky MB, film potom zvyčajne 1 až 1,5 GB. Túto veľkosť je stále možné stiahnuť za primeraný čas aj zadarmo a dnešný vysokorýchlostný internet umožňuje stiahnuť tieto súbory za niekoľko minút, ak by ste sťahovali plnou rýchlosťou.

STIAHNITE SI HD FILMY ZADARMO Z ULOZTO

A čo filmy vo vyššej kvalite HD? Je vhodný najmä pre milovníkov super obrázkov

Filmy a seriály môžete sťahovať aj vo vyššej kvalite. Tieto súbory sú však naozaj veľké a môžu mať veľkosť takmer 20 GB. Aj sťahovanie neobmedzenou rýchlosťou trvá pomerne dlho, ale ak chcete video prehrávať na naozaj veľkej obrazovke alebo možno na projektore a veľmi vám záleží na kvalite obrazu, potom je táto kvalita pre vás veľmi vhodná a je to vlastne ako sledovať originálny disk BluRay.

Ak máte radi filmy, prehrávanie diskov BluRay priamo je pravdepodobne najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ich prehrávania a navyše prispejete tvorcom filmov na ďalšiu prácu.

Sledovanie filmov v HD kvalite online bez sťahovania

Kvalitu HD ponúkajú prakticky všetky online služby na streamovanie, ako napríklad Netflix, HBO Max a ďalšie. Záleží však na tom, akú kvalitu HD požadujete a či si musíte priplatiť. Napríklad v službe Netflix ponúka skutočne vysokú kvalitu 4K iba najvyššia verzia predplatného. Pri klasickej predplatenej verzii získate iba nižšiu kvalitu štandardného rozlíšenia.

Ak teda máte radi dobrý obraz a plánujete si predplatiť online streamovaciu službu, pozrite sa nielen na ponuku programov, ale aj na kvalitu videa. Potom si môžete vybrať verziu, ktorá vám najviac vyhovuje. Ak máte veľký televízor, kvalita SD nemusí vyzerať dobre, preto to berte do úvahy pri objednávaní.

Podobné články

Back to top button