Technika

Svetserialu.to - sledujte online seriály zadarmo 2024

Svetserialu.to – stránka s veľkou zbierkou seriálov online

Svetserialu.to je jedna z novších stránok, ktorá ponúka seriály na sledovanie online zadarmo, pričom reklama sa zobrazuje len pri spustení videa. Ide teda o veľmi zaujímavú alternatívu k oficiálnym streamovacím kanálom ako Netflix, HBO, Amazon Prime a ďalším, pretože sa síce pohybuje na určitej šedej hranici morálky a zákona, ale na druhej strane ponúka naozaj najširšiu ponuku seriálov bez ohľadu na exkluzivitu, o ktorú bojuje oficiálna konkurencia.

Vďaka vysokorýchlostnému internetu už nie je úplný problém streamovať videá hneď a bez sťahovania. To otvorilo dvere webom ako Svetserial, ktoré ponúkajú bezplatné online sledovanie, na rozdiel napríklad od zavedeného Uložto.sk, ktoré sa zameriava skôr na bezplatné sťahovanie a online sledovanie je prémiová, teda platená služba.

V tejto recenzii sa pozrieme na to, ako si Svetserialu vedie v porovnaní so svojimi konkurentmi, ale tiež odhalíme, že sa celkom úspešne umiestnil na vrchole rebríčka najlepších stránok na sledovanie bezplatných seriálov online. Časom uvidíme, či sa nedostane aj na prvé miesto, pretože kvalita a technické prevedenie sú rozhodne na vysokej úrovni, ale možno trochu predbiehame.

Môžete sledovať na Svetserial online a zadarmo

Ako všetko funguje? Je to celkom jednoduché, a ak ste niekedy používali podobnú službu na sledovanie filmov, televíznych programov alebo akýkoľvek videoprehrávač priamo v počítači, budete ako ryba vo vode. Pomocou vyhľadávača nájdite seriál, vyberte seriál a epizódu a prehrávajte. Musíte kliknúť preč a zavrieť niektoré reklamy, ale potom sa video spustí.

Prehrávač funguje dosť jednoducho, ale v podstate čím menej, tým lepšie. Ovládanie je veľmi pohodlné a jedinou drobnosťou (ale naozaj minimálnou) je, že ho nemôžete pohodlne ovládať pomocou klávesnice, čo sa niekedy hodí napríklad na zmenu hlasitosti alebo lepšie posunutie videa o niekoľko sekúnd, ako je to možné na YouTube alebo dokonca na konkurenčnom Kukaj.io, ktorý má toto ovládanie lepšie.

Na druhej strane je všetko funkčné, jednoduché a prehľadné, len vždy sa dá niečo vylepšiť.

Co se nám líbílo
Photo: Freepik

Web je radosť používať a má obrovský potenciál

Čo sa týka samotnej webovej stránky Svetserial.to, je jednou z najlepších, ak nie najlepšou v našej krajine. Všetko je moderné, prehľadné, funkčné a aj vyhľadávanie je radosť používať. Vyhľadávač ponúka dostupné série počas písania a ešte lepšie, ešte relevantnejšie série. Napríklad pri vyhľadávaní „Breaking Bad“ ( Perníkový tatko v angličtine) sa ako návrh zobrazí nielen tento seriál, ale dokonca aj prequelový seriál Better Call Saul. Super!

Pri prezeraní dostupných videí, ktoré sa nám môže hodiť, keď nevieme, čo chceme sledovať, môžeme tiež filtrovať podľa žánru, hodnotenia IMDB alebo CSFD, dátumu pridania, abecedy, roku vydania alebo dokonca podľa toho, či je seriál už ukončený.

Môžeme dokonca vidieť, kto seriál vyrobil (a samozrejme tu môžeme použiť aj filter) a ďalšie informácie. Prevádzkovatelia si na stránke dali naozaj záležať, čo je jednoznačne veľkým plusom, ktorý celú stránku v tomto smere posúva ďaleko pred konkurenciu, aj keď tu nie je nič prevratné. Len osvedčené metódy dizajnu a použiteľnosti, ktoré prešli skúškou času. Výsledkom je, že pri jeho používaní nie sme nikdy zmätení a všetko dôležité je zvýraznené a ľahko sledovateľné.

Je pravda, že iné podobné služby majú kvalitné a rýchle stránky, ale niekedy až príliš na efekt na úkor používania, čo je trochu zbytočné pri stránke, ktorá slúži skôr ako prostriedok na vyhľadávanie videí.

Medzi sériami nájdete prevažne novinky, ale kolekcia potrebuje prepracovať

Teraz sa, bohužiaľ, musíme dostať aj k niektorým negatívam, ktorými sú výber a celková ponuka. Zatiaľ čo novinkám sa jednoducho nedá nič vytknúť a na Svetserialu nájdete dokonca aj megahity, ponuka je obmedzenejšia v prípade trochu starších alebo nie veľmi známych sérií.

Zbierka je stále veľmi kvalitná, a ak vám ide hlavne o známejšie seriály, takmer určite v nej nájdete to, čo potrebujete, ale stále platí, že je to oblasť, ktorá by si zaslúžila trochu viac práce.

Treba však dodať, že Svetserialu.io patrí medzi novšie stránky svojho druhu, takže sa to jednoducho dalo očakávať. Prevádzkovatelia sa však naozaj usilovne snažia pridávať obsah, len je pravda, že konkurenčné stránky sú v tomto smere o niečo ďalej, ale je len otázkou času, kedy sa preteky vyrovnajú.

Bohužiaľ, na Svetserial.to nenájdete veľa českej práce

Uvedená kritika je, žiaľ, oveľa zreteľnejšia v prípade českých seriálov, ktoré sa na stránke takmer nevyskytujú (možno len doteraz). Je to škoda, pretože máme aj veľmi dobré seriály, ktoré určite stoja za to. Konkurenčné stránky navyše ponúkajú českú produkciu úplne bežne, a to ako novinky, tak aj desaťročia staré klasiky.

To je pravdepodobne najväčšia kritika celej služby, pretože celá operácia stojí a padá na výbere. Opäť musíme dodať, že je pravda, že ide o novšiu stránku, takže dúfame, že české seriály budú časom pridané a dostupné na sledovanie, ale zatiaľ je to najväčší mínus celej stránky, ktorý sa nám, dúfame, časom podarí z tejto recenzie vymazať.

Pridať sa dá čokoľvek, ale práve to, že môžeme prísť na takúto stránku a pozrieť si v podstate čokoľvek, čo nás napadne, ich odlišuje od oficiálnych streamov typu Netflix, ktoré jednoducho nemajú toľko obsahu alebo sa ponuka neustále mení a niekedy niečo jednoducho zmizne.

Môžete si vybrať medzi dabovanou a pôvodnou verziou

Teraz však k výhodám, ktorých je čoraz viac. Skvelé je, že stránky ako táto sa naučili ponúkať viacero zvukových verzií, teda nielen dabing, ale aj pôvodnú verziu s titulkami.

Možno to znie zvláštne, ale nie je to tak dávno, čo bolo oveľa jednoduchšie nájsť videá na sledovanie online s dabingom ako v angličtine alebo inom jazyku. Dokonca sa stávalo, že pôvodná verzia bola skôr výsadou niekoľkých naozaj veľkých a vyhľadávaných sérií než štandardom.

Nie nadarmo však píšeme v minulom čase, pretože ten je už našťastie pasé. Filmy a televízne seriály sú dnes dostupné v mnohých verziách a v podstate si vždy môžeme vybrať tú, ktorá nám vyhovuje. Každý si teda nájde niečo pre seba, čo je skvelá správa.

Slovenská lokalizácia na Svetserial.to je, ale skôr sporadicky

Lokalizácia sa rozširuje aj u našich slovenských susedov, kde dabing predsa len nemá takú tradíciu ako u nás. Svetserialu.to síce ponúka SK dabing alebo titulky pre niektoré seriály, ale treba povedať, že nie tak často a že táto lokalizácia sa týka hlavne najväčších hitov.

Opäť je veľmi dobrou správou, že táto možnosť existuje, a s najväčšou pravdepodobnosťou budeme musieť počkať na ďalšiu lokalizáciu SK.

AdBlock
Photo: Stocklib

Reklamy sú minimálne aj pri vypnutom AdBlocku

Pomerne zásadným problémom mnohých konkurenčných lokalít je obrovské množstvo reklamy, ktorá sa otvára takmer neustále, keď komunikujete s lokalitou alebo ovládate videá. Trendom je skôr menej reklamy, ale niekedy je stále dosť otravná.

Svetserialu.to je v tomto ohľade najlepší, pretože je tu len málo reklamy. Na stránke je viditeľných niekoľko reklamných plôch, ktoré môžeme veselo ignorovať, inak je jej používanie úplne pohodlné a môžeme vyhľadávať alebo čítať čokoľvek bez jedinej reklamy.

Dokonca aj spustenie série je úplná hračka. Aj tie najchválenejšie stránky v tomto prípade zvyčajne otvoria 5 až 10 nových okien alebo spustia video. Tu sa otvoria 2 až 3 okná alebo sa len zatvorí niektoré okno, ktoré je vložené cez prehrávač. Celkovo sú všetky reklamy uzavreté približne za 5 sekúnd, čo je úžasné.

Potom samotné ovládanie prehrávača nespúšťa novú reklamu, takže aj posúvanie alebo zmena hlasitosti sa zaobíde bez otravného zatvárania nových okien alebo kariet v prehliadači.

Dokonca aj tú malú časť reklamy možno potom zvyčajne zatvoriť pomocou blokátora reklám, ako je AdBlock, ale v skutočnosti to v tomto prípade ani nie je potrebné, pretože sa spúšťa len vtedy, keď je to spravodlivé, t. j. pri spustení série, a ani to nie je otravné. Tu držíme palce a nevieme si predstaviť žiadnu bezplatnú službu tohto druhu, ktorá by bola v tomto ohľade taká priateľská k divákovi.

Čo je potrebné zlepšiť, je ponuka, potom Svetserialu.to môže byť najlepší svojho druhu

Svetserialu.to je novšia stránka, ktorá jednoducho vyzerá a skvele sa používa, vyhľadávač je skvelý, reklamy je naozaj málo a lokalizácia v CZ/SK alebo v pôvodnej verzii je na výbor nej úrovni. V tomto ohľade sa jednoducho nie je na čo sťažovať a z hľadiska použiteľnosti je na špičkovej úrovni.

Jediným problémom je, že ponuka nie je až taká široká, čo pociťujeme najmä pri českých seriáloch, ktoré sa na stránke takmer nevyskytujú, čo je obrovská škoda, pretože máme jednoducho čo ponúknuť. Chápeme, že je to dané najmä vekom (alebo mladosťou) služby, ale aj tak treba povedať, že má jednoducho čo doháňať, a preto ešte nie je najlepšou službou.

Ak sa ponuka zlepší a najmä ak pribudnú české seriály alebo ak sa stránka rozšíri o sesterskú stránku s filmami, radi vymeníme všetku kritiku za slová chvály. Bohužiaľ, ponuka je len základným ukazovateľom kvality takýchto stránok, a aj keď je použiteľnosť skvelá a reklama minimálna, skutočnosť, že nie vždy nájdeme to, čo hľadáme, zhoršuje hodnotenie.

STIAHNITE SI Z ULOZTO.cz ZADARMO TU

Kontakty a sociálne siete Svetserial.to

Svetserialu.to môžete sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram:

Zvyčajne sa dozviete o najnovších pridaných známych seriáloch, čo je skvelé, ale je pravda, že na stránku sa pravidelne pridáva oveľa viac, takže len obsah na sociálnych sieťach celkom nezodpovedá skutočnosti, že nové epizódy sa skutočne pridávajú neustále.

Svetserialu.to
  • Celkové hodnotenie
4.3

Celkové hodnotenie Svetserialu.to

Skvelá stránka, ktorá má asi len jednu veľkú chybu, a to absenciu najmä českých seriálov. Okrem toho má obrovský potenciál stať sa prvou spomedzi českých služieb ponúkajúcich bezplatný streamovaný obsah.

Výhody

  • Krásna webová stránka
  • Vyhľadávanie a filtrovanie
  • CZ/SK dabing alebo pôvodné znenie s titulkami
  • Nová séria

Nevýhody

  • Len televízne programy, nie filmy
  • Prakticky nulová česká séria
Odosielam
Vaše hodnotenie
4 (3 hodnotenie)

Podobné články

Back to top button