Technika

SledujFilmy.io - online SK, CZ a zahraničné filmy zadarmo

Sledujfilmy.io ponúka desiatky tisíc filmov zadarmo

Hľadáte filmy na sledovanie bez sťahovania, najlepšie úplne zadarmo a hneď? Existujú stránky, ktoré presne toto ponúkajú. Vyberiete si film a pozriete si ho. Jedným z nich je sledujfilmy.to, na ktorý sa v tejto recenzii pozrieme trochu bližšie a povieme si, prečo by sa práve táto stránka mohla stať jednou z vašich obľúbených. Ak hľadáte výber seriálov, pozrite sa na sesterskú stránku Sledujserialy.to, o ktorej sme písali tu.

Po vstupe na stránku uvidíte, že si už môžete pozrieť najnovšie filmy, ktoré môžu byť priamo z kín alebo v rôznych streamovacích službách. Práve v tom spočíva výhoda SledujFilmy a podobných stránok, ako je Bombuj a ďalšie – nerozlišujú, aké filmy zverejňujú, pretože berú jednoducho odovšadiaľ.

Ak máte napríklad predplatné služby Netflix, nebudete môcť sledovať filmy alebo seriály, ktoré na svojich streamovacích službách ponúkajú Amazon Prime alebo Disney+, Hulu, Paramount+, HBO a ďalšie. Preto sa, bohužiaľ (bohužiaľ?), stále darí stránkam, ktoré majú určité nevýhody oproti mimoriadne pohodlným streamovacím službám, ale na druhej strane zvyčajne ponúkajú najviac a na jednom mieste. Práve táto koncentrácia všetkého v rámci jednej služby alebo jedného predplatného je veľmi atraktívna

Kým sa budú rozširovať streamovacie služby, ktoré si často účtujú stovky korún mesačne a ponúkajú exkluzívny obsah (t. j. obsah, ktorý jednoducho nie je dostupný nikde inde), budú prosperovať aj tie streamovacie stránky, ktoré jednoducho nie sú obmedzované žiadnymi takýmito obmedzeniami a jednoducho ponúkajú všetko, a to aj za cenu reklamy pre divákov.

Ponuka filmov na Sledujfilmy.io je fantastická

Už len to, že videá na stránke Sledujfilmy.to pochádzajú z kín aj streamovacích služieb, znamená, že ponuka je veľmi široká. V pätičke stránky sa nachádza informácia, že je tam viac ako 21 000 filmov (od polovice roka 2021). To je naozaj obrovské číslo. Pre porovnanie, na Netflixe je menej ako 6 tisíc filmov, seriálov alebo dokumentov, a to sme takmer na vrchole svetového trhu.

Napriek tomu sú to čísla, ktoré v podstate znemožňujú pozrieť si všetko, ale z hľadiska rozmanitosti ponuky alebo šance nájsť v službe film, ktorý si chceme pozrieť, je toto číslo veľmi dôležité.

Samozrejme, informácie v pätičke stránky môžu, ale nemusia byť pravdivé, ale aspoň z nášho vyhľadávania sme nadobudli dojem, že sú pravdepodobne pravdivé. Úplne nové aj staršie kúsky sme nemali problém nájsť a vypustiť.

To je skvelé, pretože hoci Netflix a spol. majú nepochybne lepší používateľský zážitok a kvalitu videa, nie vždy nájdeme to, čo chceme vidieť. Na druhej strane iné služby ako Ulozto.sk síce ponúkajú v podstate čokoľvek na sledovanie alebo stiahnutie aj v najvyššej kvalite, ale buď to trvá dlho, alebo to nie je zadarmo a neobmedzenou rýchlosťou.

Na Sledujfilmy.to sme jednoducho našli v podstate všetko a aspoň s mainstreamovými filmami nebol žiadny problém, a to v podstate vo všetkých žánroch. Nemali sme problém s krvavými horormi, rozprávkami pre deti ani s ničím iným. Samozrejme, ak hľadáte rôzne indie kúsky, tie Sledujfilms.may or not be it.

Sledovanie filmov – Novinky a kúsky CZ

Na Sleduj Films je naozaj skvelé to, že môžete vidieť, ako sa majitelia starajú o stránku a naozaj rýchlo pridávajú aj úplne nové filmy, ktoré sa objavia na stiahnutie. Nemusíme ich však zháňať, sťahovať ani hľadať titulky, pretože o to je už postarané.

Veľmi pekná je ponuka českých filmov. Opäť sme našli všetko, čo sme sa snažili nájsť. Samozrejme, pri testovaní sme si vyberali najmä známejšie filmy, ale vždy sa nám podarilo nájsť daný film. To je úplne úžasné a práve tým sa odlišuje používanie streamovania od iných metód sťahovania cez siete P2P. Tie v podstate neponúkajú žiadne filmy CZ, alebo je ich vyhľadávanie jednoducho veľmi problematické a pomalé.

Práveponuka českých aj zahraničných filmov vo veľkej kvalite a množstve na jednom mieste nás veľmi potešila a Sledujfilmy.to si vyslúžili niekoľko bodov navyše a zaradili sa medzi najlepšie podobné služby u nás.

Filmy si môžete pozrieť najmä s dabingom, titulky sú len pri novinkách

O pozitívach, ktorých je naozaj veľa, sme už niečo napísali, takže teraz niekoľko negatív. S výnimkou noviniek, kde dabing ešte neexistuje, je prevažná väčšina zahraničných filmov dabovaná. Ak uprednostňujete sledovanie filmov s dabingom, nie je to v skutočnosti negatívum a nebude vám to nijako prekážať. Ak však hľadáte filmy v pôvodnom znení a s titulkami, nebudete tu veľmi spokojní.

Je to trochu škoda, pretože sledovanie filmov v origináli je skvelý spôsob, ako si precvičiť cudzí jazyk. Niektoré preklady alebo vtipy v dabovanej verzii jednoducho nie sú presné a pôvodný význam sa stráca. Skvelé je, že všetko počujeme v origináli, a dokonca aj niektoré nepresnosti v titulkoch si môžeme sami opraviť a pochopiť ich význam. Rovnako sa môžu vyskytnúť rôzne nepreložiteľné vtipy alebo narážky.

Nebudeme ďalej rozpitvávať výhody či nevýhody pôvodnej verzie alebo dabingu, každý má svoje preferencie a niekedy sa hodí práve dabing a niekedy originál. Je však škoda, že Sledufilmy.to ponúka v podstate len jednu možnosť, a to dabing. Pre niekoho, kto uprednostňuje originál, je to jednoznačne veľké mínus, a to až také veľké, že kvôli tomu nebude službu používať.

Ideálne by bolo zvoliť si. Niektoré videá sú už takto ponúkané z rôznych zdrojov, takže je trochu škoda, že tieto zdroje nie sú rozdelené na dabované/originálne s titulkami.

SledujFilmy sk? Väčšina obsahu je v CZ

Na prvý pohľad vás možno zarazí, že celá stránka je v slovenčine. Nemusíte sa však o nič starať, pretože samotný obsah je v češtine. Vyhľadávanie funguje aj v požadovanom jazyku, takže môžete pohodlne vyhľadať názov filmu v češtine alebo v origináli a dostanete rovnaké výsledky.

Píšeme to hlavne preto, aby ste sa nezľakli, keď prídete na stránku a nájdete filmy v inom jazyku. Obsah je prispôsobený českému divákovi a titulky aj dabing sú v češtine.

Musíme si zvyknúť na reklamu v službe Sleduj Filmy

Stránky ako Sleduj Filmy.to jednoducho žijú z reklamy. Inak to nie je možné a tieto stránky by inak nefungovali. Musíme však nájsť určitú rovnováhu. Samozrejme, musíme sa zmieriť s reklamou, ale je trochu otravné, keď v podstate nemôžete na nič kliknúť bez toho, aby sa neotvorilo nejaké nové okno alebo niečo podobné, ktoré musíte zavrieť.

Myslím, že je normálne, že sa pri spustení videa zobrazí reklama, ale nutnosť vyhľadávať a zatvárať nové okná je jednoducho otravná. Služby ako FilmBot TV to vyriešili pomerne úspešne a je tu primeraná reklama. Bohužiaľ, Slefujfilmy.to sa ničím takým pochváliť nemôže, pretože je tu veľa reklamy a takmer každé kliknutie kdekoľvek znamená reklamu. Áno, služba je bezplatná a ponuka je fantastická, ale keď je skutočné používanie nepríjemné, dosť to kazí dojem.

Bohužiaľ, nefungujú ani blokátory reklamy v prehliadači. Ak sú aktívne, videá sa nespustia, čo je hlavná vec, ktorú na stránke chceme. Takže, bohužiaľ, musíte vypnúť tieto blokátory a zmieriť sa s reklamami alebo si zaplatiť za verziu Premium, ktorá je bez reklám.

Celkové hodnotenie Sledujfilmy.io

Sledujfilmy.to ponúka jednu z najlepších zbierok filmov, a ak hľadáte seriály, môžete zamieriť na Sledujserialy.to od rovnakého tímu, len, ako už názov napovedá, nájdete tu seriály na sledovanie. Celkovo sa výberu zahraničných a českých kusov nedá nič vytknúť a je tu skutočne obrovská výhoda.

Rovnako ako na mnohých iných podobných stránkach sa však vyskytujú drobné neduhy. Hlavnými sú množstvo reklamy a karty a okná, ktoré sa automaticky otvárajú v podstate pri každej akcii, ktorú na stránke vykonáme. Pre niektorých môže byť nevýhodou aj to, že väčšina filmov je iba v dabingu, nie v origináli.

Celkovo je však Sledujfilmy.to určite jednou z najlepších služieb svojho druhu a fantastický výber filmov ťahá službu nahor, takže niektoré nevýhody sa dajú celkom ľahko prehltnúť.

Sledujfilmy.oo
  • Celkové hodnotenie
4.5

Celkové hodnotenie SledujFilmy

Čo sa týka výberu filmov, tu sa jednoducho niet na čo sťažovať. Desaťtisíce českých a zahraničných filmov sú naozaj fantastické. Ale ako to už pri podobných stránkach býva, je tu veľa reklamy, čo sa dá tolerovať.

Škoda je najmä v nemožnosti vybrať si pôvodnú verziu alebo dabing, pričom na výber je zvyčajne len verzia s dabingom. Ak teda uprednostňujete filmy v pôvodnom znení, môže to byť trochu problém. Na druhej strane, ak dávate prednosť dabingu, potom je pre vás stránka Sledujfilmy.to tá pravá.

Odosielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné články

Back to top button