Technika

Playfilm.to - online SK a zahraničné filmy zadarmo 2024

Playfilm.to – recenzia webu s filmov na stiahnutie a sledovanie zadarmo

Playfilm.to je stránka, ktorá ponúka online filmy na sledovanie a okrem toho, v porovnaní s väčšinou svojich konkurentov, aj odkazy, kde si môžete stiahnuť filmy, ak ich chcete mať aj na offline sledovanie. Takže je to vlastne priama konkurencia plateným streamovacím službám, len sa musíte zmieriť s tým, že pri spustení videí uvidíte niekoľko reklám.

V tejto recenzii sa pozrieme na spôsob používania služby Playfilm, na ponuku filmov a na možnosti, ktoré majú k dispozícii diváci, ktorí uprednostňujú dabované verzie, aj tí, ktorí dávajú prednosť pôvodnému zneniu s titulkami.

Zaujímať nás bude aj ponuka CZ filmov a to, ako si webová stránka vedie v porovnaní s konkurenciou, ktorá dobehla platené služby ako Netflix, HBO a ďalšie, najmä čo sa týka kvality obrazu a ponuky českých filmov.

Chcete si pozrieť film online? Môžete to urobiť za niekoľko sekúnd na stránke Playfilm.to

Obrovskou výhodou stránok so streamovaným obsahom je skutočnosť, že môžeme sledovať hneď a nemusíme čakať, kým sa niečo stiahne do počítača. Vďaka vysokorýchlostnému internetu dnes nie je problém s vyrovnávacou pamäťou videí (najmä preto, že by sa video nestihlo preniesť do zariadenia, a preto by meškalo). Spúšťanie videí čisto online bez sťahovania sa stalo novým štandardom, pretože je to rýchle, pohodlné a stránky ako Playfilm.to dokonca zvládnu aj také veci, ako je vyhľadávanie zodpovedajúcich titulkov.

Ľudia si jednoducho veľmi obľúbili streamovanie obsahu online, čo sa odráža napríklad na trhu s predajom DVD alebo Bluray, ktorý z roka na rok klesá, pretože pre diváka je jednoducho jednoduchšie a pohodlnejšie nájsť si film alebo seriál a jednoducho si ho pustiť online, ako si ísť po krabicu s diskom a zaoberať sa jeho spustením.

Playfilm.to je teda jednoducho ďalším spôsobom, ako si pozrieť prakticky akýkoľvek film online, ale zároveň treba povedať, že hoci podobné stránky, ako napríklad Bombuj.si TV, Kukaj.to, Sledujfilmy.io alebo Filmplanet.to, neporušujú žiadne zákony a iba zdieľajú odkazy na sledovanie videí (podobne ako keď niekto zverejní video na YouTube), je to, prinajmenšom z morálneho hľadiska, šedá zóna.

Obrovskou výhodou takýchto stránok je jednoducho to, že nie sú viazané zmluvami a neponúkajú len exkluzívny obsah, ale môžu si dovoliť ponúknuť naozaj čokoľvek nezávisle. Výsledkom je, že ponuka je často mnohonásobne širšia ako na oficiálnych streamoch, čo je v konečnom dôsledku dôvod, prečo diváci uprednostňujú tieto „šedé“ stránky.

Netflix CZ - Nejlepší filmy a seriály
Photo: Pixabay

Použiteľnosť filmu Playfilm je na skvelej úrovni

V jednoduchosti je sila a Playfilm.to to dokazuje. Nie sú tu žiadne rušivé hashtagy, len čistá a prehľadná stránka, ktorá obsahuje vyhľadávanie priamo na domovskej stránke, takže nemusíte nikam klikať. Možno trochu škoda len rôznych textových informácií priamo v hornej časti stránky, ktoré zaberajú pomerne veľa miesta, ale z dlhodobého hľadiska používateľovi nič neprinášajú.

Pod vyhľadávačom potom nájdeme najnovšie pridané filmy s ikonami označujúcimi krajinu pôvodu alebo kvalitu prehrávaného videa. To sa hodí, keď chcete sledovať filmy v HD kvalite alebo dokonca vyššej kvalite 4K. Niektoré filmy sú dokonca v 3D, ale je ich minimum.

Popri filmoch vidíme aj hodnotenia IMDB a potom najobľúbenejšie kúsky v bočnom paneli, takže je celkom jednoduché rýchlo získať aj prehľad o kvalite.

Všetko je pohodlné, príjemné a počas prehliadania nás nerušia žiadne reklamy, takže môžeme pokojne klikať na filmy bez neustáleho otvárania okien alebo iných foriem reklamy.

Ponuka zahraničných filmov na sledovanie zadarmo

Výber filmov je naozaj veľmi dobrý a v podstate, či už ide o úplné novinky alebo staršie kúsky, nájdeme ich na Playfilm.to. Každý deň pribúdajú nové filmy, ktoré sú síce väčšinou úplne neznáme, ale na druhej strane je jednoducho čo pozerať a aj medzi mainstreamovými gigantickými trhákmi nájdeme prakticky všetko.

Vždy je čo zlepšovať, ale v konečnom dôsledku sme veľmi spokojní a filmov bude len pribúdať.

Jediným nedostatkom je asi to, že sa stránka zameriava len na filmy, nie na seriály, alebo že na nej nie je odkaz na sesterskú stránku, kde by sme mohli nájsť seriály. Ak si tak chceme pozrieť film, ponuka je veľmi dobrá, ale pri seriáloch hľadáme len konkurenciu, čo nie je ideálne.

Je tiež skvelé mať výber českých filmov

Ponuka českých filmov je tiež veľmi dobrá. Môžeme ich vyfiltrovať jedným kliknutím vo vyhľadávači a na prvý pohľad zistíme, že je tu veľa noviniek a úplných klasík. Nenašli sme žiadne jednotlivé diely najmä z klasických vianočných rozprávok, ale keďže sa postupne pridávajú všetky možné filmy, nielen nové, situácia sa časom napraví.

Navyše aj v súčasnosti existuje veľa českých filmov, ale ak vám nejaký chýba, môžete si pozrieť najlepšie stránky s českými filmami na pozeranie zadarmo.

Na Playfilm.to si môžete pozrieť film s CZ dabingom a v pôvodnom znení s titulkami

Okrem kvality videozáznamu sa za niekoľko rokov výrazne posunula aj ponuka filmov s dabingom alebo v pôvodnom znení s titulkami. Predtým ste si mohli vybrať v podstate jednu verziu, ktorá často vyzerala škaredo, alebo to bola sfilmovaná verzia z kina. Dnes divák dostane v podstate všetko na striebornom podnose v super kvalite a my si jednoducho vyberieme, ktorá verzia nám vyhovuje.

Niekto má rád dabing, niekto zasa neznáša pôvodnú verziu, ale v každom prípade je skvelé, že si môžeme na jednom mieste vybrať, ktorá verzia nám vyhovuje. To samozrejme platí aj pre Playfilm, kde v podstate každý film ponúka niekoľko verzií, ktoré sa môžu líšiť kvalitou obrazu, zvuku, ale hlavne zvukovou stopou, teda či chceme dabovanú/originálnu verziu.

Takto môžeme ušetriť dáta, ak je kvalita obrazu príliš vysoká a internet nestíha, alebo môžeme rýchlo a jednoducho sledovať dabované filmy alebo filmy s titulkami bez toho, aby sme ich museli hľadať.

K dispozícii sú aj odkazy na stiahnutie

Ako jedna z mála webových stránok ponúka Playfilm.to aj odkazy, kde si môžete stiahnuť jednotlivé filmy na neskoršie pozeranie offline, čo sa môže hodiť. Videá teda nemusíte sťahovať, je to len odkaz na zdroj, ktorý nájdete medzi odkazmi na zdroje. Nie všetky filmy obsahujú tieto odkazy, ale problém je skôr v tom, že ide o odkazy na stiahnutie prostredníctvom sietí P2P (Peer-to-Peer).

Tie sú samy o sebe právne v poriadku, ale sú veľmi obľúbené na zdieľanie obsahu, ako sú filmy, seriály, hry a iné diela, ktoré sú chránené autorským zákonom.

Zatiaľ čo pri samotnom sťahovaní nič neporušujeme, princíp sietí P2P spočíva v tom, že počas sťahovania automaticky zdieľame súbory, čím porušujeme zákon. Ak vás viac zaujíma, čo je a čo nie je pre nás legálne, pozrite si tento článok.

Ak si chcete súbor stiahnuť naozaj legálne, najlepšie je použiť služby, ako je Ulozto.sk, z ktorých si môžete všetko stiahnuť zadarmo, a nikdy nič nezdieľať. Alebo je to z pohľadu sťahovateľa úplne v poriadku.

STIAHNITE SI FILMY Z ULOZTO ZADARMO TU

Trochu zvláštne je vyhľadávanie a viacero verzií filmov

Jediný drobný zmätok s používaním služby Playfilm.to sme mali pri vyhľadávaní pomocou našepkávača. Dôvodom je, že filmy sú často na stránke vo viacerých verziách na viacerých stránkach, t. j. jeden s anglickým a druhý s českým názvom. V praxi však chcete hlavne verziu s českým názvom, pretože tá obsahuje všetky možné zvukové stopy, zatiaľ čo stránka s anglickým názvom zvyčajne obsahuje len jednu, anglickú zvukovú stopu.

Nie je to vážny problém, ale môže sa stať, že pri vyhľadávaní podľa pôvodného názvu sa dostanete na stránku, ktorá neobsahuje napríklad požadovanú dabovanú verziu, hoci sa inak na stránke nachádza.

Možno je to trochu neintuitívne, ale skúste vyhľadať film podľa jeho pôvodného názvu a potom v češtine.

AdBlock
Photo: Stocklib

Reklamy sa začnú prehrávať len vtedy, keď ich nie je veľa a zvyčajne sa dajú zablokovať

Ďalším veľkým krokom k zlepšeniu kvality podobne zameraných stránok je jednoznačne výrazné zníženie reklamy. Nie je to tak dávno, čo ste na stránke nemohli nikde kliknúť ani nič urobiť bez toho, aby sa otvorilo 10 nových okien prehliadača s reklamami.

Našťastie, tieto časy sú v podstate preč a dokonca aj Playfilm sa uberá smerom, že v podstate nikdy neobťažuje divákov reklamou, okrem fázy skutočného uvedenia filmov, čo je veľmi férové.

V opačnom prípade môžeme ľahko kliknúť na web a nájsť filmy alebo iné informácie bez toho, aby sme čokoľvek otvorili.

Počas začiatku filmov je potom pomerne veľa reklám a celý proces vypínania alebo zapínania reklám zvyčajne trvá približne 20 sekúnd, čo sa dá veľmi ľahko prehltnúť. Následne počas sledovania nič neotravuje a jediné, s čím sme sa stretli, bolo otvorenie reklamného okna po určitom čase, keď sme klikli na inú časť filmu. Opäť to nie je veľký problém a bolo to jediné okno, ktoré malo byť navyše blokované programom typu AdBlock.

Celkovo ide o primerané množstvo reklamy, ktoré je jednoducho nevyhnutné na financovanie prevádzky takejto stránky.

Playfilm.cz už nefunguje, stránka je na Playfilm.to

Ak hľadáte webovú stránku na adrese playfilm.cz, s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete informáciu, že túto doménu je možné kúpiť. Správna webová adresa je playfilm.to.

Kontakty a sociálne siete Playfilm.to

Playfilm.to môžete sledovať na rôznych sociálnych sieťach. V praxi sa dozviete najmä o novo pridaných filmoch, ktoré nájdete aj na samotnej stránke, ale ak chcete mať prehľad, najmä o väčších vydaniach, odkazy môžu byť užitočné.

Playfilm.to
  • Celkové hodnotenie
4.6

Celkové hodnotenie Playfilm.to

Playfilm.to je veľmi príjemná stránka, ktorá okrem možnosti sledovania filmov online ponúka aj odkazy na sťahovanie zo sietí P2P, kde by však používatelia mali byť opatrní z hľadiska zákona. Ponuka je však veľmi dobrá pre české aj zahraničné filmy, rovnako ako dnes už štandardná možnosť sledovať všetko v pôvodnom znení s titulkami alebo dabingom.

Odosielam
Vaše hodnotenie
4.5 (2 hodnotenie)

Podobné články

Back to top button